Shakydraw - jedno z najgłupszych narzędzi jakie widziałem

Shakydraw – jedno z najgłupszych narzędzi jakie widziałem

Opublikowano 13.07.2017 10:12 -


Mam problem z wyczuciem intencji osób, które stworzyły shakydraw. Nie wiem czy było to zrobione dla beki, czy ktoś faktycznie byłby zdolny do korzystania z tak głupiego mnie narzędzia.

Natknąłem się na nie przypadkiem i raczej szumnie internetu oraz fanów nie zdobędzie. Serwis pozwala nam tworzyć diagramy/schematy w ręcznie rysowanym stylu.

Nie obsługuje polskich znaków, ale na to mówiąc szczerze nawet nie liczyłem. Jednak nie ten brak obsługi jest powodem, dla którego nazwałem to narzędzie głupim. Takie diagramy mają coś w sobie, nie są złe, mogą się nadać do prezentacji czy coś… jednak sposób w jaki trzeba tworzyć te diagramy jest dość oryginalny. Tutaj pojawiły się moje największe wątpliwości co do idei, która przyświecał twórcom. Schematy tworzone są na podstawie…. werble…. kodu ASCII.

Shakydraw jest w fazie beta. Aż boję się pomyśleć co zaoferuje w swojej pełnej wersji.

Śmiem twierdzić, że o wiele bardziej przydatna byłaby konwersja w drugą stronę: z rysunku/zdjęcia do kodu ASCII. Przynajmniej programiści mogliby wzbogacać kod o graficzne przedstawienie działania funkcji i metod.

Jednak muszę powiedzieć, że to było najbardziej uśmiechnięte 5 minut kręcenia głową z niedowierzania.

Wieści z Rozładowani.pl