Nie, to nie żart - Tesla doda gry Atari do swoich samochodów

Nie, to nie żart - Tesla doda gry Atari do swoich samochodów

Opublikowano 2.08.2018 8:57 -


Elon Musk przyzwyczaił nas do realizowania swoich fanaberii i szalonych pomysłów. Najlepszym dowodem na bardzo nietypowe ruchy marketingowe jest jego firma Boring Company, która sprzedawała miotacze płomieni. Tym razem będzie mniej spektakularnie, ale równie szalenie - z aktualizacją 9.0 wprowadzone zostaną gry na pokład komputerów w Tesla. Czyżby Musk przegrał swojego rodzaju zakład?

W momencie prezentacji pierwszego autonomicznego samochodu Musk napotkał wiele osób pukających się w czoło. Byli oni zwyczajnie nie gotowi na zmiany, które nadchodziły dużymi krokami. Teraz widzimy rakiety wielokrotnego użytku, prototypy super szybkiej kolei czy też samojezdne, elektryczne ciężarówki. Wszystko realizowane pod jego nazwiskiem. Nie da się więc ukryć, że jest to osoba, która nie zważa na zdanie innych oraz jest pewna swego.

Niemalże jednak, każde z jego przedsięwzięć ma w historii przynajmniej jeden... odpał? Nie wiem jakie kulturalne słowo najlepiej opisze wysłanie Tesli wraz z rakietą w kosmos, produkcję i sprzedaż miotaczy ognia czy też wgranie gier pokroju "Pole Position" na pokład twojej Tesli. Jeżeli mają one na celu jedynie zdobyć rozgłos, to wychodzi mu to znakomicie.

Aktualizacja 9.0

Aktualizacja oprogramowania pojazdu Tesli do 9.0 będzie zawierała kilka grier Atari w roli Easter Eggów - twierdzi CEO Elon Musk. Napisał również, że aktualizacja powinna zostać wydana w "około cztery tygodnie". W kolejnym tweecie Musk wyraził nadzieję na włączenie Pole Position, Tempest i Command Missile  w odsłonie 9.0.

Sterowanie Pole Position będzie prawdopodobnie powiązane z fizyczną kierownicą Tesli. Oczywiście, tylko gdy pojazd stoi. Wydaje się to oczywiste. Jednak, gdy przypomnę sobie filmiki w internecie, jak ludzie oszukują samochód, że trzymają ręce na kierownicy podczas pracy autopilota, zaczynam się obawiać, że i na to znajdą sposób.

Nie zapomnijmy, że główną zmianą w nadchodzącym oprogramowaniu ma być udostępnienie "prawdziwych możliwości autopilota". Nie znalazło się żadne wyjaśnienie zmian w tej kwestii. Widocznie easter eggi są bardziej istotne.

Historia Easter Eggów

  • Tęczowa droga w stylu Mario-Kart - zastępuje szarą drogę tęczą i odtwarza dźwięk ze skeczu "Saturday Night Live".

  • Pokaz świetlny uruchamiany za pomocą szybkich 10 kliknięć przycisku na rękojeści przewodu ładującego.
  • Przekształcenie Tesli na ekranie w  pojazd podwodny Jamesa Bonda.

  • Dostęp do szkicownika na głównym wyświetlaczu Tesli.
  • Świąteczny tryb "Santa Mode", który zastąpił na ekranie Teslę z Mikołajem, który jeździ saniami po oblodzonych drogach.
  • Wyświetlanie Tesli (jako łazika) na powierzchni Marsa.

Wieści z Rozładowani.pl