Steve Jobs, to się w grobie przewraca na to co wymyślił FedEx. Na jednej ze swoich podstron, służących do drukowania dokumentów, dalej wykorzystuje technologie Flash. To oczywiście nieco wstyd, ale wiemy jak proces decyzyjny wygląda w wielkich, globalnych brandach. Banda świętych musi się zgodzić, trzeba zaplanować budżety, a jak już to ruszamy, to trzeba będzie zmienić pół systemu, więc trzeba jeszcze więcej świętych i jeszcze większe budżety.

Zrzut ekranu 2017 03 29 o 21.38.12

Wygląda na to, że FedEx wolał pójść drogą nieco bardziej praktyczną i postanowił, że zamiast zmieniać i usprawniać, wydawać tony pieniędzy na aktualizacje przestarzałych technologii, będzie reformował swoich użytkowników. Dlatego też, jeśli chcesz coś od nas, to masz używać Flasha, bo inaczej się nie da. A na otarcie łez damy Ci $5 rabatu na nasze usługi. Brzmi rozsądnie?

Porzucając ironię i złośliwości, to temat ginącego Flasha, to raczej nie była informacja, która nadeszła znikąd, kilka dni temu. Przeglądarki już dawno huczały, że wsparcie będzie coraz mniejsze, by ostatecznie uśmiercić tego przestarzałego potworka. Tym bardziej dziwi rozwiązanie, takie jak prezentuje FedEx. Oczywiście mam świadomość, że takie inwestycje w świecie IT, to nie bułka z masłem, ale chyba czasu było na to odpowiednio dużo? Drogie FedExie, mam nadzieję, że to tylko na chwilę, bo już wdrażacie nowy i sprawny system…?