Aplikacja do ustawień rodzinnych pojawiła się w celu ogarnięcia dzieciaków i kontroli ich gier, a także tego, jak spędzają wolny czas. Teraz Microsoft idzie dalej i dodaje możliwość blokowania rozrywki, dopóki prace domowe nie zostaną przez nasze pociechy wykonane.

Kontrola rodzicielska Microsoft

Family Settings App Hero Img 12 9 updated

Aplikacja Xbox Family Settings oficjalną premierę miała we wrześniu. Od tego jednak czasu stale się rozwija. Rodzice mogą ustawiać i zarządzać czasem, jaki dzieci spędzają na grach na konsoli Xbox. Apka cieszy się od początku dużą popularnością, szczególnie teraz, kiedy nauka zdalna jest codziennością, a pokusa do odpalenia konsoli bardzo duża.

Przeszedłem na zieloną stronę mocy – czy Microsoft i ich Xbox Series X mnie nie zawiodą? [recenzja]

W nowej funkcji, która nazywa się „Pause Screen Time”, rodzice mogą zablokować dostęp do konta. Wszystko odbywa się w aplikacji, która automatycznie zablokuje dostęp do Xboxa. Jeśli więc dzieciaki nie odrobiły pracy domowej, bądź też za mało czasu spędzają z rodziną, jest na nie sposób. Przyznam, że 20 lat temu, kiedy sam byłem „gówniarzem” bym się mocno wkurzał na takie funkcje ;-)

Rodzice mogą zablokować dostęp na określony czas, wtedy automatycznie konsola się odblokuje, albo ręcznie blokować i zdejmować blokadę.

Kontrola nad zakupami

Nową funkcją jest także powiadomienie na aplikacji i próbie zakupu czegoś w Microsoft Store przez dzieci. Wystarczy ustawić w aplikacji funkcję „Poproś o zakup”, a każda próba będzie musiała być zatwierdzona przez rodziców.

źródło: xbox.com