Nie masz Spectacles, ale chciałbyś nagrywać i udostępniać podobne materiały? Mam na to sposób!

Nie masz Spectacles, ale chciałbyś nagrywać i udostępniać podobne materiały? Mam na to sposób!

Opublikowano 22.11.2016 9:06 -


Nie tak dawno Snapchat zapowiedział wprowadzenie okularów Spectacles, umożliwiających nagrywanie filmów z perspektywy naszego wzroku. Więcej o funkcjach tego gadżetu dowiesz się z poniższego wpisu, który jakiś czas temu zamieściłem na łamach DailyWeb.

Snapchat zmienia nazwę i wprowadza na rynek Spectacles – okulary do snapowania

Odkąd okulary pojawiły się w obiegu, świat na ich punkcie oszalał. A raczej oszalały osoby, które sprzedają je z horrendalnie wysoką marżą. Powstała nawet specjalna strona internetowa, zbierająca oferty sprzedaży snapchatowego gadżetu. Jeśli chcesz wydać kilka tysięcy złotych na zabawkę zwiększającą atrakcyjność Twoich snapów, sprawdź ten link.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać dużych pieniędzy, a chciałbyś osiągnąć podobny efekt (i słowo “podobny” jest tu kluczowe), powstało SnapViewproste narzędzie przerabiające filmy w taki sposób, jakby były nagrane za pomocą okularów Spectacles.

Jak to działa?

1. Wejdź na stronę SnapView.
2. Wrzuć wcześniej nagrany film. Możesz także zalinkować film z YouTube.
3. Naciśnij “Start” by zacząć nagrywać film, który chcesz uzyskać w efekcie Spectacles. Co ciekawe, podczas nagrywania możesz rejestrować swój własny dźwięk.
4. W odpowiednim momencie wciśnij “Stop”.
5. Zostaną wygenerowane 2 pliki wideo. Jeden – z oryginalnym dźwiękiem, drugi – z tym wygenerowanym.

Krótka prezentacja tego, co SpectView “zrobił” z naszą filmową recenzją YESdzika, którą znajdziecie na YouTube (tak, mamy swój kanał na YouTube i nawet od czasu do czasu tam coś wrzucamy. Miło będzie, jak dasz suba!)

DailyWeb – test Spectview from Mariusz Lewandowski on Vimeo.

Uwaga: Twórca narzędzia zaznacza, że wygenerowany film jest w formacie webm. Aby podzielić się nim z naszymi odbiorcami, konieczne może okazać się przekonwertowanie go na format mp4 lub inny. W tym celu możesz skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest CloudConvert.

Udało się? Korzystacie? Jeśli tak, podajcie swoje snapy w komentarzach – chętnie sprawdzę Wasz efekt końcowy!

Wieści z Rozładowani.pl