Nie masz czasu na grę w dzień? W Pokémon Sleep zagrasz w trakcie snu!

Nie masz czasu na grę w dzień? W Pokémon Sleep zagrasz w trakcie snu!

Opublikowano 29.05.2019 8:03 -


Tak, dobrze przeczytaliście. Świat tak już pędzi, że czas najwyższy wykorzystać potencjał drzemiący w godzinach „marnowanych” na sen. Właśnie zapowiedziano grę Pokémon Sleep, nazwa nie jest w żaden sposób metaforą, bo ta gra faktycznie pomoże nam na rozgrywkę w trakcie snu.

Nowy projekt to aplikacja, która ma docelowo zrobić to samo ze spaniem, co Pokémon Go zrobiło z chodzeniem. Wydawca gry postanowił przekształcić sen w rozrywkę.

Pokémon Sleep pojawi się w 2020 roku, aplikacja będzie monitorować nasz sen i nagradzać nas za czas spędzony na spaniu. Wszystko w ramach promocji zdrowego trybu życia jak się wydaje. „Koncepcja tej gry polega na tym, aby gracze mogli obudzić się każdego ranka z pozytywnym nastawieniem” – tak twierdzi Tsunekazu Ishihara, prezes, a zarazem dyrektor generalny The Pokémon Company.

Do zagrania w Pokémon Sleep wykorzystywane będzie nowe urządzenie opracowane przez Nintendo, a nazywać się będzie Pokémon Go Plus Plus. Nowa „zabawka” wygląda jak Pokéball i zachowuje się podobnie jak wydane wcześniej Pokémon Go Plus i Pokéball Plus. Można w nich przechowywać Pokémony.

pokemon sleep

Pokémon Go Plus Plus zostało natomiast zaprojektowane jako urządzenie do monitorowania snu. Dzieje się to dzięki wbudowanemu czujnikowi i łączy się z telefonem poprzez Bluetooth. Dodatek ten „śledzi proste informacje o tym, jak długi śpisz” – dodaje Kazuhiru Maruyama z Nintendo. Urządzenie jest prawdopodobnie oparte o Quality of Life, akcesorium zaprojektowane przez Nintendo lata temu, zanim jeszcze Switch osiągnął światowy sukces.

Jestem ciekawy, jak młodzież podejdzie do tego typu rozrywki, przecież bez patrzenia w ekran, nie ma przyjemności.

Wieści z Rozładowani.pl