Zanim przejdę do harmonogramu wypuszczania wersji dla kolejnych modeli Nokia, chciałbym wspomnieć, że to, co robi HMD Global, należy pochwalić. W końcu aktualizacje bywają problemem u wielu znaczących graczy na rynku. Jest to zrozumiałe, bo przygotowanie aktualizacji dla starych telefonów z niskiej półki się zwyczajnie nie opłaca, ale poza $$$ jest jeszcze siła marki i reputacja. Tutaj HMD Global otrzymuje dużego plusa. Chciałbym, aby tak to wyglądało wszędzie, a nie tylko w Nokia, OnePlus, Google Pixel i urządzeniach dostępnych w ramach Android One.

Android 10 – Harmonogram

Fiński producent rozpocznie upublicznianie aktualizacji do Android 10, zwanego też Android Q, do swoich smartfonów jeszcze w tym roku! Od następnego kwartału (IV kwartał 2019 r.) Nokia 7.1, Nokia 8.1 i Nokia 9 PureView będą pierwszymi modelami, które otrzymają nowego robocika.

Nokia phones Android 10 schedule

Niedługo później cieszyć się będą właściciele modeli Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus i Nokia 7 Plus. Do końca I kwartału 2020 roku zostaną zaktualizowane starsze i słabsze modele jak Nokia 2.2, Nokia 3.1 Plus, Nokia 3.2, Nokia 4.2, Nokia 1 Plus, Nokia 5.1 Plus i Nokia 8 Sirocco. Muszę przyznać, że lista robi wrażenie.

Na szarym końcu znajdują się najważniejsze modele — Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 5.1 i Nokia 1 (starsza, która posiadała przy kupnie Androida 8.1 Oreo Go Edition). Otrzymają one Androida 10 do końca drugiego kwartału 2020 r. Czemu uważam, że to one są najważniejsze z tego zestawienia? Bo właśnie one pokazują, jak bardzo Nokia ceni sobie użytkowników.

AD7D102B 7C2C 42DD 9E5B 52FBA0587B36

Choć zdaję sobie sprawę, że taka polityka raczej nie powoduje wzrostów zysku HMD na ten rok, może ona zaowocować w przyszłości. Klient doceniony i zadowolony z produktu raczej niechętnie zmieni markę w przyszłości. Wydaje mi się, że jest to długoterminowy plan, który przynosi efekty, w końcu Nokia jest na rynku i pozostaje rozpoznawalna.


Posłuchaj nas!