Nie jestem robotem — taki napis już niedługo może zniknąć z waszych wyświetlaczy.

Nie jestem robotem — taki napis już niedługo może zniknąć z waszych wyświetlaczy.

Opublikowano 15.03.2017 10:16 -


reCAPTCHA, czyli system weryfikacyjny polegający na wpisywaniu hasła, zaznaczeniu checkboxa lub wybraniu zdjęć związanych z zapytaniem. Służy on do zweryfikowania osób korzystających z komputera, w celu wyeliminowania botów internetowych.

Google przedstawia nowy „niewidzialny” sposób wykluczania botów z sieci. System nie będzie wymagał od nas wykonania żadnej czynności. Algorytm będzie analizował nasze zachowanie w sieci(m.in. ruchy myszką i adresy IP). Natomiast, jeśli system uzna nas za prawdopodobnych botów, wtedy wyświetli się nam klasycznie okno reCAPTCHA.

Należy wspomnieć, że już w 2014 Google mocno „uprościło” system i sam proces weryfikacji nie absorbował wiele czasu oraz nie generował jakiegoś negatywnego odczucia (przynajmniej u mnie).

Warto podkreślić, że reCAPTCHA to nie tylko zabezpieczenie stron, ale służy także do zbierania informacji, które są wykorzystywane w innych usługach Google (tłumacz, mapy). Poniekąd, niepozorne narzędzie, a jednak działa w słusznej sprawie.

Nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się nowy model omawianego zabezpieczenia. Google przygotował specjalną stronę na ten temat, więc myślę, że sprawy idą mocno do przodu i możemy niedługo się spodziewać braku przycisku „Nie jestem robotem”.

Wieści z Rozładowani.pl