News dnia: cyfrowy test ciążowy ma moc... pierwszego komputera IBM

Opublikowano 4.09.2020 15:32 -


Na nowy cykl "News dnia" wpadłem zupełnie przypadkowo. W sumie to dziwie się sobie, że dopiero teraz to do mnie dotarło. Przeglądając codziennie internet w poszukiwaniu wiadomości dla Was zawsze trafiam na takie "newsy", na skomentowanie których brakuje mi słów. Czemu by się nimi nie podzielić z Wami? Szczególnie w piątek, czemu mam się męczyć z tym sam?

Dzisiaj wśród wszelakich, zazwyczaj rozrywkowych (piątek!) wiadomości trafiłem na tekst TheVerge. Z początku myślałem, że jeśli chodzi o cyfrowy test ciążowy, to dokonano może jakiegoś przełomu, ale nie. TheVerge pochyliło się nad mocą takowego tekstu. Chodzi rzecz jasna o możliwości obliczeniowe.

Jak słusznie zauważają redaktorzy TV "testy kiedyś były tylko paskami, na które się sika". Owszem, ale teraz to zupełnie co innego. Po wielu latach pojawiły się w sklepach testy cyfrowe. I takim testom przyjrzało się dwóch twitterowiczów.

Tani komputer w teście ciążowym

Według informacji z Twittera teścik taki kosztuje nie więcej niż - w przeliczeniu na złotówki - 20 złotych. Okej, ale okazuje się, że w środku znajduje się prawdziwy kombajn. Kombajn, jeśli jesteśmy aktualnie w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, bo to wtedy zyskiwały na popularności scalone układy Intela 8088. Jest on tak samo wydajny, jak zamieszczony w powyższym teście ciążowym 8-bitowy Holtek, który dysponuje 64 bajtami RAMu.

Jak zauważają redaktorsi TheVerge - różnica jest taka, że w IBMie nie było wyświetlacza LCD.

Dziękuję. Do zobaczenia.

źródło: TheVerge | Twitter

Wieści z Rozładowani.pl