Oczywiście sama nominacja nie oznacza jeszcze wygrania Oscara, o czym przekonało się już wielu twórców. Również ilość nominacji nie przekłada się w żaden sposób na ilość statuetek. Oscary rządzą się swoimi prawami i tak było zawsze. Netflix jednak w tym roku zgarął 37 nominacji i teraz o nich przypomina.

Oczywiście na taką liczbę nominacji niewątpliwy wpływ ma pandemia, która pozamykała kina i ograniczyła lub też przesunęła w czasie głośne produkcje filmowe. Niemniej jednak jest to pole do popisu dla Netflixa, który ostro wziął się do roboty.

Netflix – nominacje do Oscarów

Tegoroczna ceremonia rozdania Oscarów już 25 kwietnia. Oczywiście będzie można śledzić transmisje na żywo, a teraz zobaczcie listę filmów Netflixa, które otrzymały nominacje. Jest jeszcze czas do nadrobienia zaległości!

Niebo o północy

W następstwie globalnej katastrofy samotny naukowiec z Arktyki pragnie jak najszybciej ostrzec grupę astronautów przed powrotem na Ziemię.
W rolach głównych: George Clooney, Felicity Jones, David Oyelowo.

Biały tygrys

Ambitny szofer bogatej rodziny z Indii wykorzystuje swój spryt, aby wyrwać się z biedy i samemu zostać przedsiębiorcą. Na podstawie bestsellerowej powieści.
W rolach głównych: Adarsh Gourav, Rajkummar Rao, Priyanka Chopra Jonas.

Mank

Oglądamy Hollywood lat 30. oczami zgryźliwego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty, Hermana J. Mankiewicza, który próbuje dokończyć pracę nad „Obywatelem Kane’em”.
W rolach głównych: Gary Oldman, Amanda Seyfried, Charles Dance.

Ma Rainey: Matka bluesa

Chicago, rok 1927. Pewnego upalnego popołudnia emocje sięgają zenitu, gdy ognista piosenkarka bluesowa Ma Rainey i jej zespół spotykają się w studiu na sesji nagraniowej.
W rolach głównych: Viola Davis, Chadwick Boseman, Glynn Turman.

Cząstki kobiety

Zakończony tragedią poród domowy doprowadza kobietę do skrajnego załamania. Pogrążona w głębokiej żałobie odsuwa się od partnera i rodziny.
W rolach głównych: Vanessa Kirby, Shia LaBeouf, Ellen Burstyn.

Proces Siódemki z Chicago

Pokojowy protest przerodził się w brutalne starcie z policją, a jego organizatorzy stanęli przed sądem. Tak rozpoczął się jeden z najgłośniejszych procesów w historii.
W rolach głównych: Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne, Yahya Abdul-Mateen II.

Elegia dla bidoków

Student prawa z Yale wraca do rodzinnego miasteczka w Ohio, gdzie musi się zmierzyć z gorzką historią trzech pokoleń swojej rodziny i własną przyszłością.
W rolach głównych: Amy Adams, Glenn Close, Gabriel Basso.

Wyprawa na Księżyc

Zaradna Fei Fei buduje rakietę, którą chce polecieć na Księżyc. Jej celem jest udowodnienie istnienia legendarnej księżycowej bogini.
W rolach głównych: Cathy Ang, Phillipa Soo, Ken Jeong.

Nowiny ze świata

Wędrujący od miasta do miasta i dzielący się z ludźmi nowinami weteran wojny secesyjnej rusza w niebezpieczną podróż przez Teksas, by doprowadzić sierotę do nowego domu.
W rolach głównych: Tom Hanks, Helena Zengel, Michael Angelo Covino.