Netflix za 3 dolary? Serwis testuje nowy, tańszy plan!

Netflix za 3 dolary? Serwis testuje nowy, tańszy plan!

Opublikowano 24.07.2019 11:24 -


Zazwyczaj jak słyszało się o zmianach w cenach planów abonamentowych Netflixa, to mówiono jedynie o podwyżkach. Teraz można śmiało napisać, że jest szansa na to, że będzie taniej. Jest jednak haczyk.

Haczykiem tym jest bez wątpienia ograniczenie na urządzenia. W nowym, testowanym planie otrzymamy maksymalnie 480p i tylko na urządzenia mobilne: smartfony i tablety. Koszt takiego abonamentu to 2,80 $ miesięcznie.

Plan testowany jest na tę chwilę w Indiach, jednak Netflix sugeruje, że przetestuje rozwiązanie także w innych, wybranych krajach. Czy na tej liście będzie Polska, tego na razie nie wiadomo. Netflix zaskakuje, bo w ubiegłym tygodniu pojawiły się niepokojące wyniki finansowe. Okazało się wtedy, że w drugim kwartale tego roku po praz pierwszy w historii serwis stracił w USA więcej klientów, niż zyskał. Na całym świecie w tym samym okresie przybyło natomiast 2,7 mln nowych abonentów.

„Wierzymy, że ten plan uczyni Netflix jeszcze bardziej dostępnym i lepiej dopasowanym do ludzi, którzy lubią oglądać na swoich smartfonach i tabletach – w podróży, ale także w domu”.

-Ajay Arora, dyrektor ds. Innowacji produktów w Netflix.

Spowodowało to spadek akcji Netflixa i odejście inwestorów ze względu na obawy o przyszłość firmy. Konkurencja nie śpi, w Stanach Zjednoczonych Netflix stracił już „Przyjaciół”, którzy przyciągali rzeszę oglądających. Popularny serwis ma być dostępny w HBO Max, a także w Disney+.

Deszczowy weekend? Zobacz nowości na Netflix!

Nowy, tańszy plan Netflixa ma przyciągać w Indiach nowych klientów. Same Indie są znaczące dla serwisu ze względu na dużą liczbę mieszkańców. Serwis jest zdania, że jeśli tam się uda, to uda się to także w pozostałych krajach. W Polsce Netflix wciąż jest niekwestionowanym liderem, Showmax się wycofał z naszego kraju, a HBO ciągle czegoś brakuje.

Wieści z Rozładowani.pl