Wraz z premierą nowej wersji systemu od Apple, czyli MacOS Big Sur pojawi się sporo zmian. Jedną z nich będzie własnie szansa na obejrzenie jakości 4K na Netflixie.

WWDC: MacOS 11 nazywa się Big Sur. Apple zdradza nowości nowego systemu operacyjnego

Netflix – jakość 4K na macOS

Do tej pory mogliśmy oglądać Netflixa „tylko” w jakości FullHD na komputerach od Apple. 4K pojawi się już na jesieni, a wraz z nim system Dolby Vision HDR, tak przynajmniej informuje na Twitterze Ishan Agarwal.

Big Sur – zmiany w systemie macOS

Najważniejszą zmianą, jaką niesie ze sobą nowa wersja systemu macOS to bez wątpienia design. Apple stara się ujednolicać wszystkie systemy, dlatego macOS upodobni się do iPadOS i iOS. W Big Sur pojawi się także Control Center, który ma przypominać ten znany z iOS i iPadOS własnie. W jednym miejscu, w prawy górnym roku otrzymamy dostęp do najważniejszych opcji systemowych.

ILE KOSZTUJE NETFLIX?

W ofercie dostępne są aktualnie trzy opcje abonamentowe:

  • Netflix pakiet podstawowy
  • Netflix pakiet standard
  • Netflix pakiet premium

Najtańsza opcja to bez wątpienia plan Podstawowy. Kosztuje on 34 złote miesięcznie. Otrzymujemy dostęp do wszystkich pozycji w bibliotece (zarówno do seriali, jak i filmów), ale niska cena jest ze stratą dla jakości. W tej opcji otrzymujemy jakość 720p, czyli nie jest to jakość HD, a jedynie SD.

Następna możliwość to plan Standard. Cena pakietu Standard to 43 złote miesięcznie. W zamian za to otrzymujemy jakość HD, a także możliwość oglądania Netflixa jednocześnie na dwóch urządzeniach.

Najwyższym pakietem, a jednocześnie opcją dla najbardziej wymagających jest plan Premium. W tym abonamencie będziemy mogli cieszyć się jakością Ultra HD (jeśli oczywiście dysponujemy tej klasy urządzeniem). Możemy utworzyć także cztery profile i oglądać Netflixa na 4 urządzeniach jednocześnie. Koszt pakietu Premium to w tej chwili 52 złote miesięcznie.

źródło: 9to5Mac