Netflix wprowadzi wibracje podczas oglądania? Na razie to eksperyment

Netflix wprowadzi wibracje podczas oglądania? Na razie to eksperyment

Opublikowano 23.06.2019 20:57 Aktualizacja: 13.06.2020 13:41 -


Co roku odbywają się Netflix’s Hack Days, podczas których pojawia się setki pomysłów na ulepszenie największej platformy streamingowej. Zazwyczaj jedna, góra dwie funkcje zostają przyjęte przez Netflixa. W tym roku pojawiło się coś zupełnie nowego, efekty wibracji podczas oglądania.

Oczywiście mowa o efektach na telefonie, ale od razu wyobraziłem sobie smart kanapy, które byłyby kompatybilne z Netflixem i dostarczały nam nowych efektów podczas oglądania. Project Rumble Pak, bo tak nazywa się eksperyment, synchronizuje wibracje telefonu z kluczowymi momentami w filmie lub serialu.

Przyznam, że jakby taka funkcja się pojawiła, z chęcią niektóre pozycje obejrzałbym na telefonie zamiast na telewizorze. Zapewne po dłuższym czasie zatęskniłbym za dużym ekranem, ale jednak. Podczas wewnętrznego wydarzenia zaprezentowano także kilka innych rozwiązań.

Kolejnym przykładem jest Voice of Netflix. Funkcja taka tworzy bazę dialogów w filmach i serialach i rejestruje każde słowo. Następnie możemy wypowiedzieć dowolną, nawet najbardziej nielogiczną kwestię, a urządzenie powtórzy to zdanie głosem konkretnej postaci z serialu czy też filmu. Przykładowo można usłyszeć zdanie wypowiedziane przez Jedenastkę czy też innych bohaterów Stranger Things.

TerraVision natomiast bez problemu odnajdzie lokalizację z produkcji dostępnych w serwisie. Wykorzysta do tego bogatą bazę zdjęć lokalizacyjnych. Niestety podobnie jak w przypadku poprzednich Netflix’s Hack Days, większość pomysłów zostanie odrzucona, ale jeśli chociaż jedna z powyższych zyska uznanie, będzie ciekawą opcją dla użytkowników Netflixa.

Wieści z Rozładowani.pl