Tydzień był „spoko”: pogoda wyśmienita, a nawet pierwsze objawy lata. Weekend natomiast nie zapowiada się aż tak ciekawie, bo dla większości kraju przewidywane są deszcze. To tyle wstępu pogodowego, ale przejdźmy do rzeczy.

Zawsze, kiedy pogoda ma być nieciekawa mam jedną propozycję – filmy i seriale. Zawsze czasu brak na nadrobienie zaległości, szczególnie w letnim okresie, dlatego jeśli nadarza się gorsza pogoda warto usiąść przed TV i obejrzeć trochę nowości.

Nowości Netflix

Tlen

„Tlen” to francuski thriller, który wyreżyserował Alexandre Aja. Młoda kobieta (Mélanie Laurent: „6 Underground”, „Bękarty wojny”) budzi się w kapsule kriogenicznej. Nie pamięta, kim jest ani jak się tam znalazła. Musi odzyskać pamięć i znaleźć wyjście z tego koszmaru, zanim zabraknie jej tlenu.

Bal czterdziestu jeden

Kongresmen gej żeni się z córką prezydenta Meksyku, ale w tajnym klubie spotyka się z młodym mężczyzną. Wybucha skandal. Film oparty na faktach.

The Upshaws

Serial komediowy o afroamerykańskiej robotniczej rodzinie z Indiany, która marzy o lepszym życiu i wspiera się nawzajem w codziennych zmaganiach.

Anioły na morzu

Film pokazujący codzienność osób, które ratują migrantów przybijających do wybrzeży Włoch i udzielają im pomocy humanitarnej.

Intryga

Latem 1975 roku trwa zawierucha polityczna. Kontrowersyjny film „Salò”, którego autorem jest Pier Paolo Pasolini, zostaje skradziony, co uruchamia mroczną intrygę.

Start-up: Przyszłość w twoich rękach

Gdy ambitny zawodowy pływak zostaje zastąpiony mniej utalentowanym synem sponsora, tworzy sieć społecznościową, w której wszyscy są oceniani według zasług.

Ferry

Na długo przed stworzeniem imperium narkotykowego Ferry Bouman wraca do rodzinnego miasta w poszukiwaniu zemsty i znajduje w nim miłość, która odmieni jego życie.

Halston

Jego nazwisko dało początek imperium. Jego styl ukształtował epokę. Historia błyskawicznej sławy i równie szybkiego upadku amerykańskiego projektanta mody — Halstona.

Jestem wszystkimi dziewczynami

Nieustraszona detektyw znajduje wspólny język z zabójczynią, która bezlitośnie poluje na przestępców prowadzących handel dziećmi.

Move to Heaven

Bardzo dokładny czyściciel i jego dawno niewidziany wuj zagłębiają się w przeszłość zmarłych i przekazują ich najbliższym historie, których ci nie zdążyli poznać.

Kobieta w oknie

Cierpiąca na agorafobię psycholożka stopniowo pogrąża się w obsesji na punkcie swoich nowych sąsiadów — oraz brutalnej zbrodni, którą widziała przez okno.

W rytmie dżungli: Film

Statek zagubionego i osamotnionego kosmity rozbija się na Ziemi. Jego nowi przyjaciele – mówiące zwierzęta – pomagają mu wrócić do domu… i uratować świat!

Upiorny dom

Wielkomiejska rodzina przeprowadza się do prowincjonalnego miasteczka. Dwaj bracia i ich nowi koledzy próbują rozwiązać ciążącą nad ich domem groźną tajemnicę.