Ten rok bez wątpienia będzie rekordowy dla Netflixa, jeśli chodzi o liczbę wyprodukowanych filmów. Pierwotnie miało to być około 60 pozycji przez cały 2021 rok, ale już teraz wiemy, że będzie ich znacznie więcej, bo do końca roku ma się pojawić jeszcze czterdzieści hitów.

Oczywiście wiadomo, że nie każdy z nich odniesie olbrzymi sukces, ale są takie perełki, które od początku wydają się murowanym faworytem do tego miana. Właśnie zaprezentowano zapowiedź, a także kilka kadrów z filmu Nie patrz w górę.

R E K L A M A

Ja nie patrzę, ale i tak dostrzegam w nim potencjał, bo w obsadzie znajdziemy Jennifer Lawrence i Leonardo DiCaprio. Ta dwójka to jednak nie wszyscy, bo oprócz nich zobaczymy Cate Blanchett oraz Meryl Streep.

„Nie patrz w górę” z Jennifer Lawrence i Leonardo DiCaprio

Studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po systemie słonecznym krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, nikt się tym nie przejmuje. Okazuje się, że próba ostrzeżenia ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji.

Z pomocą dr. Oglethorpe’a (Rob Morgan) Kate i Randall szturmują media, zaczynając od biura beztroskiej prezydent Orlean (Meryl Streep) i jej spolegliwego syna Jasona (Jonah Hill), który jest też szefem jej sztabu, a kończąc w rozrywkowym porannym programie The Daily Rip prowadzonym przez Brie (Cate Blanchett) i Jacka (Tyler Perry). Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej, zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem. Co trzeba zrobić, by świat po prostu spojrzał w górę?

Autorem scenariusza do filmu „Nie patrz w górę” i jego reżyserem jest laureat Oscara® Adam McKay („Big Short”). W pozostałych rolach wystąpią: Mark Rylance, Ron Perlman, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Scott Mescudi (znany jako Kid Cudi), Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis i Tomer Sisley.

Scenariusz i reżyseria: Adam McKay
Historia: Adam Mckay & David Sirota
Zdjęcia: Linus Sandgren, ASC, FSF
Montaż: Hank Corwin, ACE
Scenografia: Clayton Hartley
Kostiumy: 
Susan Matheson
Dźwięk: 
Nicholas Britell
Producenci: 
Adam McKay, p.g.a. & Kevin Messick, p.g.a

Obsada: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Scott Mescudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis, Tomer Sisley, Cate Blanchett oraz Meryl Streep.

 


Posłuchaj nas!