Rok 2021 już od początku zapowiadał się obiecująco na platformie Netflix. Serwis w pierwszych dniach roku zapowiedział, że do końca grudnia na Netflix trafi ponad 60 filmów ich oryginalnej produkcji. Nie trzeba być specem, żeby obliczyć iż na każdy tydzień przypada minimum jedna premiera. I tego gigant się trzyma, a co chwilę wypuszczane są kolejne informacje na temat nowości.

Już dzisiaj swoją premierę miał film Netflixa Wiedźmin: Zmora wilka. Jest to animacja, która opowiada o losach Vesemira. Nie samymi animacjami jednak człowiek żyje, a Netflix udowodnił, że potrafi do współpracy zatrudnić nawet największych twórców. Tak jest w przypadku filmu The Hand of God, za którego scenariusz i reżyserię odpowiada zdobywca Oscara Paolo Sorrentino.

The Hand of God – zwiastun i data premiery

Film należy do tej grupy produkcji, która ma premierę zarówno na Netflix, jak i w kinach stacjonarnych. Do niej dojdzie dopiero w grudniu, a dokładniej 15 grudnia. Wcześniej, bo już 2 września odbędzie się prapremiera na 78. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Nagrodzony Oscarem scenarzysta i reżyser Paolo Sorrentino (Wielkie piękno) przedstawia historię dorastającego młodzieńca, który doświadcza złamanego serca i wyzwolenia w Neapolu w latach 80. XX wieku.

The Hand of God cast

The Hand of God podąża śladami Fabietto Schisa, niezdarnego nastolatka z Włoch, którego życie z pełną energii, ekscentryczną rodziną nagle przewraca się do góry nogami. Najpierw z powodu elektryzującego przybycia legendy piłki nożnej Diego Maradony, a następnie w wyniku szokującego wypadku, z którego Maradona nieumyślnie ratuje Fabietto, nadając bieg jego przyszłości. Sorrentino wraca do rodzinnego miasta, aby opowiedzieć swoją najbardziej osobistą historię, opowieść o losie i rodzinie, sporcie i kinie, miłości oraz stracie.

  • Scenariusz i reżyseria: Paolo Sorrentino
  • Asystent reżysera: Jacopo Bonvicini
  • Zdjęcia: Daria D’Antonio
  • Montaż: Cristiano Travaglioli
  • Dźwięk: Emanuele Cecere, Silvia Moraes, Mirko Perri
  • Kostiumy: Mariano Tufano
  • Scenografia: Carmine Guarino
  • Producenci wykonawczy: Elena Recchia, Gennaro Formisano, Riccardo Neri
  • Producenci: Lorenzo Mieli And Paolo Sorrentino, The Apartment, A Fremantle Company, Production