Netflix testuje powtórki najlepszych scen. Skorzystasz?

Netflix testuje powtórki najlepszych scen. Skorzystasz?

Opublikowano 15.12.2018 20:52 Aktualizacja: 13.06.2020 13:48 -


Zapewne nie jeden raz zdarzało się Wam cofać jakąś scenę podczas oglądania filmu albo serialu. Nie chodzi tylko o sytuacje, kiedy niedosłyszeliśmy jakiejś kwestii. Po prostu scena na tyle była dobra, że chcemy ją obejrzeć raz jeszcze. Podobnie zresztą jest podczas oglądania meczów. W sporcie powtórki to standard od dziesięcioleci. Netflix taki standard będzie próbował wprowadzić na swojej platformie.

Najlepsza scena, dwie góra trzy sekundy akcji i koniec, lecimy dalej z odcinkiem. A w głowie analizujemy ciągle tamten moment, tamtą bijatykę. Netflix wychodzi naprzeciw takim sytuacjom. Wyświetli nam zapytanie czy chcemy obejrzeć powtórkę scenki.

Brzmi dziwnie, ale może się to sprawdzić

Jakkolwiek nie brzmi ta informacja (sam przyznaję – na początku rozbawiło mnie to) to jednak po głębszym zastanowieniu ma to sens. No i myślę, że komu jak komu, ale Netflixowi warto zaufać w kwestii dostrzegania zapotrzebowani odbiorców. Można powiedzieć, że przecież aktualnie też nie ma problemu z cofnięciem (szczególnie na Netflixie jest to bardzo sprawnie działająca funkcja) serialu czy filmu. Racja, można. Ale testowana funkcja cofnie nas do początku sceny, a nie o 10 sekund czy więcej.

Netflix – powtórki: testy się odbyły

Według informacji LA Times, Netflix potwierdził testowanie tejże nowinki.

„Testowaliśmy funkcję, dającą użytkownikom naszej platformy możliwość przeglądania najlepszych scen i niezapomnianych momentów za pomocą jednego kliknięcia. W tym momencie chcemy to dopracować i możliwe, że rozszerzymy to w przyszłości.”

Platforma nie udostępniła oficjalnie feedbacków od testerów, ale Reddit nie zawodzi. Użytkownicy, którzy mieli okazję sprawdzić nową opcję, praktycznie nie pozostawiają suchej nitki na Netflixie. Opinie są w większości negatywne, niektórzy zwracają uwagę, że funkcja skutecznie rozprasza podczas oglądania. Też o tym pomyślałem, próbując sobie wyobrazić korzystanie z powtórek: wciągnięci oglądamy serial, czekamy, co się za chwilę wydarzy, a tu bum! Cofamy się. Inni testerzy określają funkcję jako irytującą, czy obniżającą wartość oglądanych treści.

Netflix zapowiada nowości na styczeń 2019 – lista premier

W większości opinie były takie, że oczekuje się możliwości wyłączenia tej funkcji na życzenie. W sumie nie wyobrażam sobie, aby Netflix takiej opcji nam nie dał. Jeśli już dojdzie do wdrożenia powtórek, to zapewne będzie to możliwe do wyłączenia w preferencjach. Na siłę ciężko coś osiągnąć. Chociaż, z całą pewnością znajdzie się mnóstwo fanów, którym taka funkcjonalność przypadnie do gustu. Sam jakbym miał obstawiać, to daję sobie jakieś 70% szans, że będę notorycznie korzystał z powtórek Netflixa, szczególnie oglądając drugi czy trzeci raz jakąś produkcję.

Wieści z Rozładowani.pl