Klienci streamingowej platformy z Wielkiej Brytanii, otrzymają nową funkcję lada chwila. Pozwoli ona zobaczyć im, które filmy, seriale czy programy dokumentalne są aktualnie najbardziej popularne w całym serwisie. Lista aktualizowana będzie co tydzień. Każda z kategorii / gatunku otrzyma swoje TOP 10.

„Funkcja skierowana jest dla tych, którzy chcą oglądać to, co oglądają inni, może to jeszcze bardziej ułatwić wybór. Po kilku miesiącach podejmiemy decyzję, czy skończyć, czy rozszerzyć testy o kolejne rynki”.

Tak, decyzję o rozpoczęciu testów tłumaczy dyrektor generalny Netflixa, Reed Hastings w liście skierowanym do inwestorów. Wielka Brytania otrzyma testy jeszcze w tym kwartale. Warto zwrócić uwagę, że taki ruch jest zasadniczo w sprzeczności do dotychczasowej polityki Netflixa. Do tej pory firma niezbyt chętnie dzieliła się na temat danych oglądalności.

Oczywiście dalej nie będziemy wiedzieć, ile osób obejrzało konkretną produkcję, ale TOP 10 da na pewno sporo informacji na temat trendów w każdej kategorii w serwisie. Pokaże to też, jakie są proporcje między oryginalnymi produkcjami Netflix, a tymi, które są na zewnętrznych licencjach. Jak myślicie, funkcja się sprawdzi?