Popularny serwis streamingowy Netflix poinformował, że rusza z platformą Netflix Shop. Sklep będzie się skupiał na sprzedaży limitowanych kolekcji stworzonych we współpracy z twórcami, którzy inspirowali się treściami dostępnymi w serwisie Netflix. Póki co dostępny asortyment nie zachwyca, ale w planach są już kolekcje z „Wiedźmina” czy „Stranger Things”.

– Kochamy, gdy świetne historie wykraczają poza ekrany i stają się częściami ludzkich żyć. Bezustannie sprawdzamy, jak możemy rozszerzyć świat naszych historii dla fanów, od ubrań i zabawek aż po angażujące wydarzenia i gry. To właśnie dlatego uruchomiliśmy Netflix Shop jako ekscytujące nowe miejsce łączące produkty, których kuratorem jest nasza marka i bogaty storytelling w jedno, unikalnie Netfliksowe połączenie – piszą przedstawiciele serwisu.

Pierwszą kolekcją dostępną w sklepie jest współpraca między Netflixem i trzema twórcami (Nathalie Nguyen, Kristopher Kites and Jordan Bentley) inspirowana serialami anime. W skład pierwszych kolekcji weszły takie przedmioty jak t-shirty, bluzy i biżuteria. Ale są też inne ciekawostki, np. zegar wzorowany na postaci mecha Haruto w anime „Yasuke” czy… japońska zabawka kendama bazująca na robocie E92 z serialu „The Eden”. Za t-shirt z tej kolekcji trzeba zapłacić ok. 120 zł, a bluzę – 300 zł. Naszyjnik czy zegar z „Yasuke” to już koszt ponad 500 zł.

Netflix Shop na razie tylko w USA

Wszystkie przedmioty zamawia się przedpremierowo. Przy każdej rzeczy podana jest przewidziana wysyłki – w niektórych przypadkach to nawet październik 2021.

Netflix obiecuje, że z czasem w Netflix Shop będzie się pojawiać więcej mody i gadżetów inspirowanych innymi seriami producenta. W planach są kolekcje związane choćby z „Wiedźminem” czy „Stranger Things”. Aktualnie Netflix Shop jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak bardzo prawdopodobne, że z czasem jego zasięg poszerzy się o kolejne kraje.

Poniżej możecie obejrzeć kilka rzeczy, które aktualnie znajdują się w ofercie Netflix Shop:

netflix shop
netflix shop 1 netflix shop 2 netflix shop 3