Netflix: "Przeklęta" - pierwsze zdjęcia i oficjalny plakat

Netflix: “Przeklęta” – pierwsze zdjęcia i oficjalny plakat

Opublikowano 11.05.2020 19:49 -


Netflix zaprezentował pierwsze zdjęcia, a także oficjalny plakat serialu “Przeklęta”. Serial zapowiada się arcyciekawie, tym bardziej, że w jednej z głównych ról zobaczymy Katherine Langford, znaną z roli Hannah w serialu “Trzynaście powodów” (również na Netflix).

Dokładna data premiery nowego serialu nie jest na razie znana, a Netflix lakonicznie zapowiada serial na “lato 2020”. Wiemy natomiast, że pierwszy sezon będzie składał się z dziesięciu godzinnych odcinków. Będzie zatem co oglądać.

“Przeklęta” na Netflix:

Przeklęta, serial na podstawie powieści z listy bestsellerów magazynu New York Times, jest nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem. Przeklęta jest opowieścią o dojrzewaniu, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak destrukcja środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

Występują: Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden)

Wieści z Rozładowani.pl