Netflix produkuje nowy film o Matyldzie? Prawdopodobnie już niebawem

Netflix produkuje nowy film o Matyldzie? Prawdopodobnie już niebawem

Opublikowano 2.02.2020 21:03 -


Kilkuletnia dziewczynka, posiadająca niebywałe zdolności telekinetyczne, a jednocześnie prawdziwy mól książkowy, to główna bohaterka powieści Roalda Dahla. Matylda, bo tak ma na imię, jest świetnie znana zwłaszcza nieco starszemu pokoleniu, które miało okazję poznawać jej przygody w latach 80. właśnie z książki dla dzieci. Doczekała się ona również swojej jedynej jak dotąd ekranizacji w 1996, nominowanej do licznych nagród oraz uwielbianej przez dzieci na całym świecie. Pojawił się jednak ochotnik, mający w planach odświeżenie historii niezwykłej dziewczynki, by dotrzeć także do młodszego pokolenia.

Tym ochotnikiem jest oczywiście Netflix, który prawdopodobnie prowadzi negocjacje z Sony Pictures. Chodzi o produkcję filmu, jaki miałby się pojawić zarówno w kinach, jak i na platformie streamingowej, a później również w wersji DVD. Byłaby to pierwsza adaptacja filmowa od 1996 roku, w której w główną rolę Matyldy wcieliła się Mara Wilson. Jak natomiast będzie tym razem?

Matylda i jej dotychczasowe adaptacje

Książka Roalda Dahla stała się inspiracją do utworzenia nie tylko filmu, ale i musicalu. Miał on swoją premierę w 2010 roku i został wystawiony przez Royal Shakespeare Company w małym brytyjskim miasteczku. Z czasem zyskał on ogromną sławę, doczekawszy się premiery między innymi również w Cambridge Theatre oraz na Broadwayu. Matyldzie przyznano aż 7 nagród w 2012 roku, w tym nagrodę dla najlepszego nowego musicalu. Tym sposobem sztuka pobiła dotychczasowy rekord i doczekała się trasy w Australii oraz USA.

matyldzie
Matilda The Musical

Pierwsza od lat adaptacja filmowa o Matyldzie już w planach

Platforma już w 2018 roku oficjalnie potwierdziła, że zamierza tworzyć adaptacje dzieł Roalda Dahla. Najnowszy film Netflixa prawdopodobnie wykorzysta zarówno muzykę, przygotowaną przez Tima Minchina oraz scenariusz Dennisa Kelly’ego. Co do wyboru reżysera również pojawiają się pierwsze pogłoski – podobne doświadczenie w przygotowaniu adaptacji ma już Matthew Warchus. Nie wiadomo jednak ostatecznie, na co zdecyduje się Netflix oraz jaki czas jest przewidziany na realizację filmu o Matyldzie. Wiem tylko, że czekam na niego z wielką niecierpliwością, jak zapewne większa część starszych widzów.

Źródło: Independent

Wieści z Rozładowani.pl