Netflix pracuje nad serialem Resident Evil, na to czekałem!
Netflix pracuje nad serialem Resident Evil, na to czekałem!

Opublikowano 4 miesiące temu -


Wszystko wskazuje na to, że rok 2019 będzie bardzo dobrym rokiem dla serii Resident Evil. Dzisiaj ma miejsce premiera gry Resident Evil 2 na konsole PS4, Xbox One, a także na pecety. Wczoraj natomiast Deadline poinformował, że Netflix pracuje nad serialem osadzonym w świecie Resident Evil.

Jak na razie, serwis nie potwierdził oficjalnie plotek na ten temat, ale źródło wydaje się wiarygodne. Według doniesień produkcja jest w bardzo początkowej fazie rozwoju. Producenci planują rozszerzyć całe uniwersum Resident Evil, a także pogłębić mitologię obecną w serii. Wszystko oczywiście oparte będzie na podstawowych założeniach, podobnie jak to było w przypadku wersji filmowej. Serial będzie opowiadał o wydarzeniach w Umbrella Corporation, oraz o świecie po wybuchu wirusa T. Tak przynajmniej donosi serwis Deadline.

To nie HBO jest największą konkurencją dla Netflixa

Resident Evil na Netflix

Netflix stawia zatem na sprawdzone marki i co najlepsze - idzie im to bardzo dobrze. Za serial ma odpowiadać ekipa producentów z Constantin Film, to ci sami co wyprodukowali sześciopak filmów Resident Evil. Ciężko jednak przypuszczać, aby do serialu dołączyła znana z filmów Milla Jovovich, czy odpowiedzialny tam za scenariusz i reżyserię, Paul W.S. Anderson.

Netflix w żaden sposób nie odnosi się do plotek, ale można spodziewać się reakcji, bo tak było do tej pory. Jak tylko serwis wyda jakiekolwiek oświadczenie, na pewno będziemy o tym informować. Podobnie w przypadku oficjalnej zapowiedzi.