Ostatnio pojawiły się klocki Lego, a także komiksy Stranger Things. Gry mobilne co prawda były, ale żadna nie była dość dobrze dopracowana, przez co nie zdobyła dużej popularności. Teraz fińska firma Next Games tworzy we współpracy z Netflixem grę Stranger Things, która opiera się na Mapach Google, przypomina wspomniane Pokémon Go.

Gra Stranger Things

Gra opisana jest jako rozgrywka RPG z elementami łamigłówek. Osadzona jest oczywiście w latach 80. Dla fanów serii najciekawszą kwestią jest to, że będziemy mogli poruszać się po Drugiej Stronie, a także – co ciekawe – „współpracować z innymi graczami, aby walczyć ze złem”. Tak przynajmniej mówi oficjalny komunikat prasowy. Gra wykorzystuje GPS i Mapy Google, dzięki czemu odkryjemy nasze sąsiedztwo razem ze znajomymi.

„Naszym głównym celem będzie dostarczenie bogatych i intensywnych doznań Stranger Things, takich jak przyjaźń, nadprzyrodzone przygody, a także przełożenie ich na rozrywkę w Twoim urządzeniu mobilnym”.

stranger things gra mobilna

Takimi słowami nową grę opisuje Teemu Huuhtanen, dyrektor generalny Next Games. Firma ta jest – obok rzecz jasna Pokémon Go Niantic – czołowym producentem gier opartych na lokalizacji. W portfolio dewelopera znajdziemy także The Walking Dead: Our World, który cieszy się sporą popularnością. Gra w uniwersum Stranger Things będzie całkowicie oderwana od wszystkich poprzednich tytułów, które stworzyło studio Telltale Games. Żadna z tych gier nie odniosła większego sukcesu.

Kiedy pojawi się gra Stranger Things?

Gra powinna pojawić się w 2020 roku, a już za niespełna trzy tygodnie premiera trzeciego sezonu Stranger Things na Netflixie. Przyznam, że jak na co dzień omijam gry mobilne (ciągle nie mogę się do nich przekonać), tak mobilne Stranger Things w tej formie na pewno trafi na mój telefon.