Być może będzie to właśnie ta produkcja, która odniesie ogromny sukces. Nadzieje takie nie są puste, bo podparte są ekipą, która stoi za serialem Plemiona Europy. Są to twórcy Darka, który już zakończony, cieszył się olbrzymią popularnością na platformie Netflix. Jak będzie w przypadku Plemion Europy?

Plemiona Europy na Netflix

Premiera nowego niemieckiego serialu Netflixa odbędzie się już 19 lutego. Sam wyczekuję produkcji z wypiekami na twarzy, bo brakowało takiej pozycji w portfolio giganta. Twórca serialu Philip Koch jest przekonany o wysokiej jakości swojego dzieła:

„Plemiona Europy to ukłon w stronę gatunku science fiction. Serial przedstawia ekscytujący świat, który dopiero staje na nogi po tajemniczej katastrofie, a na końcu daje nadzieję na nowy początek dla Starego Kontynentu”.

Obsada dla polskiego widza może nie jest zbyt znana, ale bądźmy szczerzy: kto znał obsadę Darka? w Plemionach Europy występują Emilio Sakraya, Henriette Confurius, David Ali Rashed, Oliver Masucci, Robert Finster i Ana Ularu.

Za produkcję odpowiada trio: Quirin Berg i Max Wiedemann (ekipa z serialu Dark właśnie), a także Maximiliana Vettera z W&B Television.

Plemiona Europy – fabuła serialu

ToE Vertical sRGB Localized PL

Cała historia rozpoczyna się w futurystycznej Europie. Poznajemy wtedy przygody trójki rodzeństwa. Zbliżamy się do końca 2029 roku, a technologia zaczęła lekko mówiąc, świrować. Zrobiło się ciemno i nastało… średniowiecze. Po prawie pięćdziesięciu latach później w Europie powstały tytułowe plemiona, a kontynent podzielony jest na mikropańśtwa.

„Teraz Plemiona rządzą naszym kontynentem, Europą”.

(Varvara z plemienia Wron, grana przez Melikę Foroutan)

Śledzimy losy wspomnianej trójki rodzeństwa (Liv, Kiano i Elja), które należy do plemienia Źródlan. Podczas jednego z ataków zostają jednak rozdzieleni, a Liv (grana przez Henriette Confurius) tak tłumaczy sytuację:

„Myśleliśmy, że będziemy mogli żyć w pokoju na zawsze. Ale myliliśmy się. Moja rodzina gdzieś tam jest. Zrobiłabym wszystko, by ją odzyskać”.

Teraz cała trójka musi się zjednoczyć by marzyć o nadziei na przyszłe życie w pokoju. Serial zapowiada się iście epicko i liczę, że mnie nie zawiedzie. W pierwszym sezonie otrzymamy 6 odcinków. Premiera za 2 tygodnie. Tylko na Netflix.