Jest jednak jedna rzecz, która może martwić włodarzy Netflixa. Chodzi o licencje na produkcje Disneya. Mimo że Disney+ w Polsce może pojawić się nawet dopiero w 2020 roku, to Netflix traci sporo licencji. W grudniu z serwisu znikną m.in. serial animowany Avengers: Potęga i moc, Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, Klub przyjaciół Myszki Miki czy Marvel’s Ultimate Spider-Man. Pozycje te zostaną usunięte 12 grudnia, nie wiadomo czy i kiedy wrócą. Nie sądzę, aby był to przypadek, że Disney pojawia się, a miesiąc później jego produkcje znikają z Netflixa. Pamiętajmy, że od tego momentu nikt w Polsce oficjalnej licencji na te produkcje mieć nie będzie. Na tę chwilę przynajmniej.

Netflix zdaje się rozumieć problem, dlatego uprzedzając fakty, wrzuca do swojej biblioteki garść nowości. Jak patrzę za okno i widzę lejący się strumieniami deszcz, to jedyne, na co mam ochotę, to zasiąść przed Netflixem, wcześniej jednak dzieląc się z Wami tym, co Netflix wrzucił w ostatnich dniach.

Nowości na Netflix listopad:

Little Things – 3 sezon

Para dwudziestolatków próbuje odnaleźć się we współczesnym Mumbaju, pokonać zawodowe problemy i rozgryźć specyfikę nowoczesnych związków. W rolach głównych: Dhruv Sehgal, Mithila Palkar.

Kochanie, chyba cię zabiłem – film (2014)

Twardy gliniarz dostaje nowego partnera — roztargnionego specjalistę od papierkowej roboty. Razem podążają krwawym tropem, aby dopaść seryjnego zabójcę z przypadku. W rolach głównych: Zbigniew Zamachowski, Ireneusz Czop, Arkadiusz Jakubik.

Czas mroku – film (2017)

Gdy widmo inwazji nazistów zawisa nad krajem, świeżo mianowany premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill, pobudza kraj do walki o przetrwanie. W rolach głównych: Gary Oldman, Samuel West, Malcolm Storry.

Czarna lista – sezon 7, odcinek 6

Czarna lista

Błyskotliwy zbieg w rękach FBI składa propozycję ujęcia innych przestępców. Warunek – jego partnerką ma być młoda profilerka Elizabeth Keen. W rolach głównych: James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff.

Supergirl – sezon 5, odcinek 4

https://www.youtube.com/watch?v=y0xxBxxWqJo

Aby uniknąć katastrofy, Kara Danvers ujawnia swoje moce i prawdziwą tożsamość — jest Supergirl, czyli kuzynką Supermana broniącą National City przed niebezpieczeństwem. W rolach głównych: Melissa Benoist, Mehcad Brooks, Chyler Leigh.

Bilet na Księżyc – film (2013)

Uczący się życia nastoletni Adam zostaje zwerbowany do armii. Wówczas starszy brat zabiera go w pełną przygód podróż przez Polskę, by przygotować go do służby. W rolach głównych: Filip Pławiak, Mateusz Kościukiewicz, Bożena Adamek.

Niewinne – film (2016)

Koniec II wojny światowej. Francuska lekarka opiekuje się zakonnicami z polskiego klasztoru, które zostały zgwałcone i zapłodnione przez rosyjskich żołnierzy. W rolach głównych: Lou de Laâge, Agata Kulesza, Agata Buzek.

Maradona w Meksyku – 1 sezon (2019)

Maradona w Meksyku

Serial dokumentalny o tym, jak słynny Diego Maradona zjawił się w Culiacán, stolicy kartelu z Sinaloi, by ocalić lokalną drużynę, Dorados, a przy okazji może i siebie. W rolach głównych: Diego Armando Maradona.