Netflix ma w planach wydać nowy podcast - The Only Podcast Left

Netflix ma w planach wydać nowy podcast – The Only Podcast Left

Opublikowano 4.11.2019 9:23 -


Platforma streamigowa cały czas zaskakuje pomysłami. W najbliższym czasie ma pojawić się duża liczba produkcji oryginalnych, wymagających nie tylko zaangażowania, ale również budżetu. Mimo to Netflix nie poprzestaje na filmach oraz serialach – ma w planach wypuszczenie kolejnego podcastu.

Dokładnie wczoraj przedsiębiorstwo zapowiedziało, że pracuje nad swoim pierwszym oryginalnym podcastem skryptowym. The Only Podcast Left ma stanowić dopełnienie jednego z nowych seriali, jaki miał swoją premierę niewiele ponad tydzień temu. Mowa o Daybreak i jego postapokaliptycznym świecie, pełnym zombie oraz innych groźnych postaci. Netflix planuje już niebawem opublikować swój podcast, by jeszcze bardziej zaangażować użytkowników w oglądanie serialu. Jesteście ciekawi, co będzie można w nim usłyszeć?

the only podcast left

The Only Podcast Left, czyli fikcyjny towarzysz Daybreak

Nad serią podcastów ma czuwać sam producent wykonawczy serialu, Aron Coleite. Seria ma opowiadać o grupie nastolatków, którzy będą tworzyć własny podcast, podczas trwania Apokalipsy. Jest to na swój sposób rozszerzenie narracji z serialu, niewymagające dużego nakładu kosztów oraz pracy. Netflix ma nadzieję, że przyciągnie to więcej użytkowników, a jego podcasty zyskają licznych fanów. Sam Coleite jest bardzo podekscytowany możliwością realizacji podcastu:

„Netflix jest niesamowitym partnerem kreatywnym. Kiedy poprosili nas o zrobienie podcastu narracyjnego w świecie Daybreak, wróciliśmy z najbardziej szalonym pomysłem, jaki mogliśmy wymyślić, i nawet nie mrugnęli. W rzeczywistości byli jeszcze bardziej podekscytowani tym, co próbowaliśmy stworzyć.”

Czy podcasty do seriali rzeczywiście są popularne?

To nie jest pierwszy podcast, jaki postanowił zrealizować Netflix. Ma na swoim koncie już kilka tego typu produkcji, między innymi You Can’t Make This Up, mówiący o powstawaniu dramatów kryminalnych. Inne platformy streamingowe również zajmują się tworzeniem własnych podcastów, w tym HBO czy CBS Studios. Oznacza to, że ta branża cały czas się rozwija i rozszerza działalność także na inne sposoby.

The Only Podcast Left będzie można znaleźć już 7 listopada, wyłącznie na Spotify. Będzie on dostępny do 12 grudnia, czyli do dnia, kiedy zostanie także udostępniony na innych platformach. Jeśli więc należycie do fanów Daybreak bądź po prostu interesują Was podcasty, to koniecznie wyglądajcie premiery. Tymczasem możecie posłuchać już zapowiedzi!

Źródło: Variety

Wieści z Rozładowani.pl