Netflix poinformował, że wkrótce w ich aplikacji będzie można grać w gry. Są to „Stranger Things 3” i „Stranger Things 1984”. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym ta nowość będzie testowana.

Polska jest pierwszym krajem, w którym testowana będzie usługa gier na Netflixie – poinformował streamingowy gigant.

Gry mobilne początkowo będą dostępne wyłącznie w Polsce. Reszta świata musi niestety trochę jeszcze poczekać. Nowość dotyczy posiadaczy smartfonów z Androidem, którzy korzystają z oficjalnej aplikacji na ten system i mają wykupiony abonament.

Netflix udostępnia gry mobilne tylko w Polsce

Na początek udostępniono Polakom 2 gry osadzone w uniwersum „Stranger Things”:

Mobilne gry będą dostępne tylko dla posiadaczy telefonów z Androidem. – Od dzisiaj użytkownicy w Polsce mogą wypróbować dwie gry mobilne na Androidzie: „Stranger Things 1984” i „Stranger Things 3” – poinformował polski oddział najpopularniejszego na świecie serwisu streamingowego.

– Jesteśmy na wczesnym etapie i mamy jeszcze dużo pracy do wykonania w nadchodzących miesiącach, ale to nasz pierwszy krok – dodaje polskie biuro prasowe medialnego giganta.

gry netflix - stranger things 3 i stranger things 1984

Gry na Netflix – jak uruchomić?

Jak uruchomić mobilne gry Netflixa? Jeśli już posiadamy smartfon z Androidem, to trzeba wykonać następujące kroki:

  1. Pobierz aplikację Netflix na Android i zaloguj się na swoje konto Premium.
  2. Pobierz grę „Stranger Things 3” lub „Stranger Things 1984” z Google Play Store.
  3. Uruchom grę.
  4. Zaloguj się na swoje konto Netflix.

I… Już! Teraz możesz grać w tytuły stworzone na podstawie swoich ulubionych seriali.

Nowe ceny pakietów i inne nowości

Przypominamy, że ostatnio zmieniły się ceny pakietów we wspomnianym serwisie streamingowym. Nowe stawki za abonamenty możecie sprawdzić w oddzielnym wpisie. Na platformie pojawił się ostatnio także animowany film ze świata „Wiedźmina” – „Zmora Wilka”.

Jeszcze Wam mało? Możecie sprawdzić też listę filmowych i serialowych nowości, które w ostatnim czasie zawitały do biblioteki tego najpopularniejszego VOD. Wśród nich są m.in. tytuły takie jak „Pani dziekan” czy „Komornik”. Niedawno zaprezentowano także pierwszy trailer do nowej produkcji Paolo Sorrentino, która wyląduje właśnie w Netflix.