Serwis Netflix wczoraj uruchomił pierwszy odcinek wydarzenia internetowego Geeked Week, które to dedykowane jest fanom seriali z serwisu Netflix. Co odcinek dostaniemy sporą dawkę informacji na temat seriali, a także samych produkcji i materiałów „od kuchni”.

Pierwszy z nich poświecony był nowemu sezonowi Stranger Things 4, dzięki czemu poznaliśmy najnowszych członków obsady hitowej produkcji. Geeked Week był miejscem do prezentacji oficjalnego zwiastuna trylogii Ulica Strachu.

Nowi aktorzy w Stranger Things

Produkowany obecnie w Atlancie serial Stranger Things powiększył obsadę 4. sezonu o następujące postacie:

  • Amybeth McNulty (Ania, nie Anna) zagra Vickie – lubianą i gadatliwą nerdkę z zespołu, która wpada w oko jednemu z naszych ukochanych bohaterów.
  • Myles Truitt (Queen Sugar, Black Mafia Family) zagra Patricka – gwiazdę koszykówki z Hawkins, który ma przyjaciół, talent i poukładane życie… dopóki szokujące wydarzenia nie sprawią, że wszystko wymknie mu się spod kontroli.
  • Regina Ting Chen (Queen of the South, Falcon i Zimowy Żołnierz) zagra panią Kelly – lubianą doradczynię zawodową, która bardzo troszczy się o swoich uczniów – szczególnie tych, którzy mają największe problemy.
  • Grace Van Dien (Charlie mówi, The Village) jako Chrissy – cheerleaderka z liceum Hawkins i najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Jednak pod pozornie idealną powierzchnią kryje się mroczny sekret.

Stranger Things to list miłosny do klasycznych filmów gatunkowych z lat lat 80., które porwały całe pokolenie. Jego akcja rozgrywa się w pozornie zwyczajnym miasteczku Hawkins w amerykańskim stanie Indiana. Po tym, jak pewien chłopiec dosłownie rozpływa się w powietrzu, jego przyjaciele, rodzina i lokalna policja, którzy próbują dociec prawdy, zostają wplątani w niewiarygodnie tajemniczą intrygę, w której nie brakuje tajnych eksperymentów rządowych i przerażających sił nadprzyrodzonych Pod powierzchnią miasta kryją się niebezpieczne wrota, które łączą nasz świat z potężną i mroczną krainą. Przyjaźnie zostaną wystawione na próbę, a życie bohaterów ulegnie zmianie, ponieważ to, co odkryją, zmieni Hawkins, a być może cały świat, na zawsze.

Od momentu premiery w 2016 roku, Stranger Things stał się światowym fenomenem i zdobył ponad 65 nagród i 175 nominacji do tak prestiżowych nagród jak Emmy, Złote Globy, Grammy, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, Peabody Award, AFI Program of the Year, People’s Choice Awards, MTV Movie & TV Awards, Teen Choice Awards i wiele innych. Serial był trzykrotnie nominowany do Emmy w kategorii najlepszy serial dramatyczny i jest jednym z najchętniej oglądanych tytułów Netflix. Trzeci sezon był oglądany w ponad 40 milionach gospodarstw domowych w ciągu pierwszych czterech dni od premiery (to więcej niż jakikolwiek inny film lub serial Netflix w tym okresie) oraz w 64 milionach gospodarstw domowych w ciągu pierwszych czterech tygodni.

Netflix prezentuje oficjalny zwiastun trylogii Ulica Strachu

Jako filmowiec tworzący Ulicę Strachu, ale także jako miłośniczka filmów, byłam bardzo podekscytowana, mogąc oddać hołd niektórym wspaniałym epokom horrorów. Pierwszą część trylogii (1994) tworzyłam pod wpływem Krzyku – to szczyt horroru lat 90. i, jak sądzę, jeden z najwspanialszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono. Następnie w pracy nad drugą częścią (1978) przyjrzałam się rozkwitowi slasherów — Piątek trzynastego, Halloween, Koszmar z ulicy Wiązów. W roku 1666… największą inspirację znalazłam w pięknym, zgniłym świecie z The New World Terence’a Malicka.

– Leigh Janiak, reżyserka trylogii Ulica Strachu

„Wszyscy mamy te same obawy – to właśnie łączy Ulicę Strachu z ludźmi na całym świecie. Nieważne, w jakim kraju się znajdujemy, wszyscy boimy się ciemności, tego, że ktoś czai się w szafie, lub że znajdziemy się w jakimś nowym dziwnym miejscu, w którym nigdy wcześniej nie byliśmy.”

– R.L. Stine, autor bestsellerowej serii horrorów Ulica Strachu

Trzy filmy. Trzy tygodnie. Jeden koszmar.

  • Ulica Strachu – część 1: 1994 – premiera na Netflix już 2 lipca.
  • Ulica Strachu – część 2: 1978 – premiera na Netflix już 9 lipca.
  • Ulica Strachu – część 3: 1666 – premiera na Netflix już 16 lipca.

Będzie co oglądać!


Posłuchaj nas!