Serwis Netflix podjął decyzję o anulowaniu dość kontrowersyjnego serialu Santa Clarita Diet. Najnowszy, trzeci sezon będzie zarazem ostatnim, jaki został wyprodukowany. Decyzja ta jest dość nietypowa, bo serial cieszył się dość dużą popularnością.

Popularność jednak to nie wszystko, w produkcji mieliśmy bardzo mocną obsadę (Drew Barrymore czy Timothy Olyphant), a do tego była to ściśle oryginalna produkcja Netflixa. A to właśnie swoimi oryginalnymi produkcjami firma chwali się najmocniej. Nietypowy jest też moment, kiedy ogłoszono decyzję. Niespełna miesiąc temu, bo 29 marca, pojawił się trzeci sezon, który został dość pozytywnie odebrany.

Oprócz Santa Clarita Diet anulowano także seriale Marvela (głównie z powodu startu Disney+, który zapewne przejmie produkcje Marvela), a także One Day at a Time. Natomiast przedłużono inne produkcje, między innymi Unbreakable Kimmy Schmidt, Pełniejsza Chata (ma zakończyć się po piątym sezonie) czy Grace i Frankie (zamówiony szósty sezon).

Santa Clarita Diet

Anulowanie serialu Santa Clarita Diet wpisuje się w dość dziwny ostatnio trend Netflixa. Przyzwyczaja on do likwidowania produkcji po właśnie trzech sezonach. Nie do końca są znane przyczyny takiego postępowania. Zapewne firma ma swoje badania, które nie są ujawniane publicznie, a które pokazują, że jednak coś jest nie tak z daną pozycją. Możliwe, że popularność była, ale koszty przewyższały przychody z tej produkcji.

Nie ma oczywiście szans na zobaczenie kontynuacji serialu gdzie indziej. Netflix dba o swoje oryginalne serie nawet po ich zakończeniu, dlatego nie odsprzedaje praw do dalszej produkcji. Przygody bohaterów zakończą (zakończyły) się zatem na trzecim sezonie. Pozostaje zatem liczyć, że to sam Netflix wznowi serię, która na pewno przyciągnie fanów przed ekran.