Neon "Sztuczny człowiek", czyli kilka słów o nowym projekcie Samsunga

Neon "Sztuczny człowiek", czyli kilka słów o nowym projekcie Samsunga

Opublikowano 7.01.2020 9:06 -


Spółka zależna od Samsunga, STAR Labs, pracowała w ostatnim czasie nad projektem o nazwie Neon - „Sztuczny człowiek”. Początkowo nie do końca było wiadomo, co koreański producent szykuje na CES 2020. Na szczęście im bliżej do wydarzenia, tym więcej szczegółów o wielu gadżetach pojawia się w sieci. Wśród nich nie zabrakło także informacji mówiących, czym będzie Neon oraz jak ma on działać.

Nazwa projektu mogła początkowo zmylić wielu zainteresowanych sztuczną inteligencją. Samsung nie zamierza stworzyć klona człowieka, a przynajmniej nie w świecie rzeczywistym. Neon to nic innego jak wizualizacja 3D, której zadaniem jest maksymalnie upodobnić się do użytkownika. Dokładny sposób działania „sztucznego człowieka” poznamy już niebawem, tymczasem przybliżę Wam nieco wygląd tego projektu.

Neon – realistyczny ludzki awatar

Najnowszy projekt Samsunga ma służyć zarówno do celów rozrywkowych, jak i biznesowych. Jego istnienie oraz działanie potwierdzają nie tylko donosy mediów, ale i samego kierownika prac przy Neonie. Pranav Mistry opublikował na swoim koncie na Twitterze zdjęcie wersji demo, która wygląda naprawdę imponująco. Wszystko wskazuje na to, że awatar jest bardzo realistyczny i można go dopracować pod każdym względem.

neon

Technologia CORE R3, która została wykorzystana w projekcie Neon, może samodzielnie tworzyć nie tylko elementy wyglądu, ale i nowe wyrażenia, ruchy czy dialogi. Są one odmienne od oryginalnych przechwyconych danych, co będzie wyróżniało liczne awatary od siebie.

W jakim stopniu Neon będzie generowany komputerowo?

Poniżej znajdziecie nagranie, gdzie można bliżej przyjrzeć się „sztucznemu człowiekowi” Samsunga. Nie wygląda on jak grafika generowana komputerowo, a jak nagranie wideo przekształcane później w animację.

Na jakiej zasadzie będzie więc działał Neon? Póki co wiadomo, że ta technologia na pewno będzie rozwijana przez cały, by nie tylko wyglądem, ale i gestami czy emocjami dorównać człowiekowi. Cyfrowy awatar upodobniony do realnej postaci mógłby stać się bardzo ważną częścią naszego codziennego życia. Czy jednak tak się stanie? Przekonamy się po oficjalnej prezentacji na CES 2020, gdzie producent zdradzi zdecydowanie więcej szczegółów.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]