Nearby - wtyczka do Chrome, która urozmaici Twoje puste karty

Nearby – wtyczka do Chrome, która urozmaici Twoje puste karty

Opublikowano 13.11.2018 13:46 -


Chrome u mnie pełni raczej rolę symboliczną. Taką ostatnią deskę ratunku, kiedy w Safari nie działa coś w sposób prawidłowy (najczęściej jakieś drobne skrypty korzystające z najnowszych dobrodziejstw technologii). Safari jest jednak dla mnie przeglądarką numer jeden, chociaż Chrome zazdroszczę tony ciekawych wtyczek. Nearby to kolejna z nich.

Kiedy jeszcze korzystałem z Chrome, przed przesiadką na macOS i Safari, używałem przeróżnych wtyczek, uzupełniających nową, pustą kartę, którą otworzyłem. Były to użyteczne informacje albo inspiracje związane z designem etc. Nearby to analogicznie działająca wtyczka, która zamiast inspiracji, w przyjemny dla oka sposób renderuje mapę Twojej aktualnej lokalizacji. Trójmiasto w moim przypadku prezentuje się następująco:

Co ciekawe mapa jest w pełni interaktywna, więc bez problemu można przesuwać aktualną lokalizację. Oczywiście rzecz stanowi wyłącznie dodatek, który raczej Waszej przeglądarki nie przyspieszy, ale mimo wszystko to wciąż fajna alternatywa dla nudnego widoku wyszukiwarki Google.

 Pobierz Nearby

Wieści z Rozładowani.pl