Nawet Xiaomi pomaga! Przekazuje Polsce maseczki i termometry do walki z COVID-19

Opublikowano 31.03.2020 16:53 -


W obliczu kryzysu, jaki został wywołany przez pandemię koronawirusa, wszystkie kraje starają się jednoczyć i walczyć z epidemią. Na szczęście trafiają się także i firmy, które robią co mogą, aby wspomóc walkę. Kolejnym przykładem jest firma Xiaomi.

W przesłanej informacji prasowej Xiaomi Polska informuje, że przekazuje właśnie 50 tysięcy maseczek i 300 elektronicznych termometrów Ministerstwu Zdrowia. W ten sposób chce pomóc w doposażeniu polskich szpitali.

Cieszy, że gigantyczne firmy starają się pomóc, jak tylko mogą. Już wcześniej informowaliśmy, że w Stanach Zjednoczonych Elon Musk zakupił ponad tysiąc respiratorów do szpitali w Los Angeles. W komunikacie Xiaomi możemy przeczytać:

"Po informacjach o pandemii rozwijającej się m.in. w Polsce i rosnącej liczbie osób zakażonych koronawirusem, Xiaomi postanowiło włączyć się w pomoc. Firma przekazała pierwszą partię obejmującą 50 tysięcy maseczek sanitarnych i 300 elektronicznych termometrów Ministerstwu Zdrowia, które zajmie się ich dystrybucją do najbardziej potrzebujących szpitali. Tym działaniem Xiaomi pragnie wyrazić wsparcie dla lokalnej społeczności. Firma ma nadzieję, że oferowana pomoc realnie wpłynie na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce".

Jak się okazuje, Polska nie jest jedynym krajem, do którego trafia pomoc od Xiaomi. Podobnej pomocy udzielono m.in. Włochom, Hiszpanii, Francji, Niemcom, Holandii, Indonezji, Luksemburgowi czy Korei Południowej. Prezes Xiaomi, Shou Zi Chew:

"W Xiaomi mamy świadomość, że bez wsparcia polskich konsumentów i Mi fanów, nasza obecność na tym rynku nie byłaby możliwa. Z tego powodu, tym symbolicznym gestem, chcemy wyrazić nasze uznanie, jednocześnie okazując nasze wsparcie i solidarność dla Polski. Mamy nadzieję, że rzeczy przekazane Ministerstwu Zdrowia pozwolą na kontynuację prowadzonych działań i wsparcie szpitali".

Domyślam się, że podobnych przypadków będzie coraz więcej, a taka solidarność cieszy.

źródło: materiały prasowe Xiaomi Polska

Wieści z Rozładowani.pl