Marzyliście kiedyś o nauce astronomii? Być może marzenie Wasze się spełni i to pomimo – a nawet dzięki – pandemii koronawirusa. Sytuacja, w której znalazł się świat, gdzie izolacja jest kluczowa zmotywowała największych astronomów i badaczy kosmosu do przygotowania specjalnego kursu dla początkujących.

Nowy kurs „Wstęp do astronomii” przygotował jeden z bardziej znanych badaczy, astronom Jackie Faherty. Połączył on siły z kilkoma innymi naukowcami, a dzięki temu ludzie na całym świecie mogą zdobyć fachową wiedzę bez wychodzenia z domu.

W skład zespołu Faherty’ego wchodzi także trzech innych naukowców:

R E K L A M A
  • astronom Michelle Thaller (Goddard Space Flight Center NASA),
  • astrofizyk Hakeem Oluseyi (pedagog i popularyzator nauki),
  • astrobiolog David Grinspoon (Planetary Science Institute).

Kurs powstał w oparciu o doświadczenia naukowców, zatem możemy zdobyć naprawdę fachową wiedzę. Opublikowano go w serwisie Outlier.org, który jest jedną z większych tego typu platform. Po ukończeniu kursu otrzymamy specjalny certyfikat.

Czego się nauczymy?

  • Jak ludzie podróżowali po świecie przed GPS i Mapami Google
  • *Prawdziwy* wzór Einsteina (wskazówka: to nie było E =mc2)
  • Jak rodzą się gwiazdy

„Wstęp do astronomii” – cena i czas trwania kursu

Kurs kosztuje 400 dolarów, a dostępny jest w dwóch wariantach: szybkim, 7-tygodniowym, a także dłuższym, mniej intensywnym, bo 14-tygodniowym. Jak zapewniają twórcy – kurs jest dedykowany zarówno uczniom, jak i osobom dorosłym chcącym zdobyć odpowiednią wiedzę.

Niestety na razie wszystkie dostępne miejsca zostały wyprzedane, ale odpalono listę oczekującą, na którą można się zapisać, jeśli chcemy przystąpić do kursu.


Posłuchaj nas!