Kto pamięta eurogąbki?

Onet-RASP poinformował, że wkrótce swój żywot zakończy legendarny polski portal społecznościowy NaszaKlasa.pl.

Grupa medialna przekazała, że za dwa miesiące jeden z pierwszych serwisów społecznościowych w Polsce, czyli NaszaKlasa.pl, zostanie bezpowrotnie zamknięty. Portal powstał dawno, bo jeszcze w 2006 r. Była to wówczas jedna z najpopularniejszych stron w polskim Internecie. Niektórzy twierdzili nawet, że ma większy potencjał niż Facebook, który wówczas dopiero się rozwijał.

R E K L A M A

Serwis będzie funkcjonował już tylko do 27 lipca. Nie można już założyć w nim nowego konta, a osoby, które wykupiły dodatkowe usługi (pamiętacie eurogąbki? <3) mogą z nich korzystać do podanej wcześniej daty lub ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Dobra cwaniaki: który influencer będzie tak odważny? Facebook i Instagram pozwalają na ukrycie lajków

NK.pl oferowało również gry. Jak zapowiada Onet-RASP, część z nich (wraz z zapisanymi postępami graczy) będzie dostępna w nowym serwisie spółki.

A co z danymi osobowymi? Wiele osób nawet nie pamięta, że ma jeszcze konto na Naszej Klasie. Ale wygląda na to, że nie trzeba się martwić. Dane, ze względu na brak podstawy do ich przetwarzania, mają zostać trwale usunięte. Dotyczy to także „zapomnianych”, nieaktywnych kont – zostaną one wymazane z Internetu.

Polski serwis społecznościowy nk.pl (najpierw nasza-klasa.pl) został uruchomiony 11 listopada 2006 roku. Zbudowało go kilkoro studentów Politechniki Wrocławskiej. Co ciekawe, serwis jeszcze w 2020 roku miał ponad 1 mln użytkowników. W 2019 roku narzędzie Alexa plasowało nk.pl na 224 miejscu listy najpopularniejszych stron internetowych w Polsce.