Wśród wszystkich nowości, które przyniosła kolejna odsłona mobilnego systemu operacyjnego iOS14 jest m.in. obsługa widgetów. Już widzę wojowników zielonego ludka, którzy kipiącą ironią mówią: NO W KOŃCU! Nie jednak o waśniach dzisiaj, a o świetnym widgecie do Waszego iPhona: APOD Astronomy Pics and Widget.

W swoim iPhonie korzystam właściwie tylko z jednego widgetu, który pokazuje mi nieco bardziej rozbudowany widok kalendarza. Przez to wystarczy rzut oka i wiem jakie aktywności, spotkania, zadania mnie czekają w najbliższym czasie. Przyzwyczaiłem się żyć bez nich, a druga rzecz, to że wcale nie ma ich wiele do wyboru.

Jeśli macie jak ja, a jesteście fanami kosmosu, to musicie ściągnąć apkę o nazwie: APOD Astronomy Pics and Widget, która urozmaici ekran Waszego smartfona o piękne zdjęcia… kosmosu. Użytkownik serwisu Reddit zauważył, że NASA jeszcze nie wpadła na pomysł przygotowania widgetu, który będzie pokazywał każdego dnia piękne zdjęcie z kosmosu i okolic, więc postanowił wyjść im naprzeciw i taką aplikację przygotował.

Prócz samych rotujących zdjęć, macie kilka wariantów wielkościowych widget, a po jego kliknięciu pełen opis, tego, co właśnie widzicie. Pomysłowe, użytkowe? Zdecydowanie. APOD występuję także w wersji na iPady. Apkę znajdziecie tutaj.