Z tym narzędziem publikowanie zrzutów ekranowych w sieci już nigdy nie będzie takie same

Z tym narzędziem publikowanie zrzutów ekranowych w sieci już nigdy nie będzie takie same

Opublikowano 13.06.2014 13:10 - 2


Wprawdzie Chrome coraz częściej doprowadza mnie do szału swoją zaosobożernością, niemniej przesiadki aktualnie nie planuje. Choć przyznam, że odmieniony Firefox bardzo mi się podoba, po ostatniej aktualizacji interfejsu. Ognistego lisa i tak nigdy się nie wyzbędę, bo ma on jedną zasadniczą zaletę: Firebuga :-) Sam Chrome w tej płaszczyźnie jest dla mnie zdecydowanie mniej komfortowy. Niemniej ma on narzędzia (które poznałem początkowo na FF), bez których nie wyobrażam sobie internetowego życia. Jedną z moich ulubionych wtyczek jest Fireshot, który doskonale radzi sobie z przygotowywaniem/edycją i wysyłaniem zrzutów obrazów do sieci. Ma oczywiście ono swoje wady, ale są one skutecznie przykryte ogromem zalet. Zdecydowanie polecam.

Niemniej jeśli potrzebujecie czegoś jeszcze prostszego a nie chcecie zaśmiecać sobie przeglądarki kolejnymi wtyczkami, to mam coś, co zdecydowanie się Wam spodoba. Nie wtyczka, nie program a prosty serwis webowy, który robi dokładnie to samo co Fireshot tylko zdecydowanie sprawniej i skuteczniej. Otóż mowa o serwisie,  który ma bardzo oryginalną nazwę:   Wrzuć.se. Za jego pomocą możesz sobie wrzucić obrazek i skutecznie pobrać link, pod którym zostanie on umieszczony. Niemniej by tego dokonać wystarczy wcisnąć przycisk do zrzutów ekranu w wybranym miejscu (PrtScn) a na stronie Wrzuć.se wystarczy go wkleić ze schowka (ctrl+v). Serwis automatycznie pozwoli wykadrować element który nas interesuje, a po potwierdzeniu przyciskiem Enter, wyświetli nam gotowy link do skopiowania.

Genialne w swojej prostocie, zdecydowanie polecam. To za sprawką Łukasza poznałem to narzędzie i w sumie to dziwie się, że tak świetna propozycja jest tak mało popularna. Serwis nie posiada możliwości edycyjnych, ale w moim przypadku tym się już zajmie Fireshot. Może doczekamy się jakiegoś pluginu do przeglądarki, co by jeszcze bardziej upload uprościć? Niemnie kawał dobrej roboty.

Wieści z Rozładowani.pl