Narzędzie, dzięki któremu prześwietlisz każdego użytkownika Facebooka

Narzędzie, dzięki któremu prześwietlisz każdego użytkownika Facebooka

Opublikowano 16.02.2017 10:50 - 7


Wiele mówi się o naszej prywatności na Facebooku – co jakiś czas do mediów docierają informacje, jak to nasze dane nie są chronione i jakim zagrożeniem jest dla nas obecność na portalu Marka Zuckerberga. Oczywiście – niektóre z nich są w pełni zasadne, inne jednak wydają się kolejnymi “teoriami spiskowymi” przeciwników najpopularniejszego portalu społecznościowego.

Wczoraj natrafiłem w sieci na nowe narzędzie, które uświadomiło mi, jak wiele mogą się o mnie dowiedzieć postronne osoby. Akurat w moim przypadku nie wywarło to na mnie aż tak wielkiego wrażenia – większość informacji, które udostępniam w mediach społecznościowych mają status publicznych, ale dla osób, które starają się strzec swojej prywatności, Stalskcan może być pewnym zaskoczeniem.

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

Jak to działa?

Wystarczy podać link do profilu osoby, którą chcemy “przejrzeć”, a kilka sekund później Stalkscan pokaże nam wyniki. I tak, dowiedziałem się do jakich grup należy mój przyjaciel, jakie posty polubił na Facebooku, kto jest członkiem jego rodziny, czyje zdjęcia skomentował, z kim wchodził ostatnio w interakcję. A opcji jest naprawdę o wiele, wiele więcej:


Twórcy serwisu jasno zwracają uwagę, że nie narusza on ustawień prywatności na Facebooku. “Tylko ja” pozostaje “Tylko ja”, a Stalkscam pokazuje jedynie ukryte treści, do których można mieć dostęp “błądząc” po Facebooku.

Pomyśl dwa razy

Oczywiście – nie zachęcam teraz do śledzenia wszystkiego i wszystkich, ale chciałem jedynie zwrócić uwagę na to, że czasami warto zastanowić się dwa razy, co robimy w mediach społecznościowych. Już widzę rekruterów, których Stalkscan stanie się ulubionym narzędziem pracy.

 Zobacz Stalkscan

PS Dzięki Stalkscan dowiedziałem się, jak bardzo dziwne strony lubię na Facebooku. Co ja kiedyś miałem w głowie?! Czas na totalną czystkę. Przynajmniej tyle pożytecznego z narzędzia do – de facto – inwigilacji innych.

Wieści z Rozładowani.pl