Wsiadłam ostatnio do autobusu. Jakoś przejadły mi się podcasty, Spotify i YouTube, nie wzięłam ze sobą żadnej książki, ani nie miałam do kogo się odezwać. Uświadomiłam sobie, że dawno nie grałam w żadną grę, a przecież swego czasu było to moje ulubione zajęcie w wolnej chwili.

Odpaliłam Google Play i ilość dobrodziejstwa wylała się z mojego telefonu! Ileż tu ciekawych propozycji i przeróżnej tematyki, w której odnajdzie się każdy. Bez wątpienia jednak ilość może przerazić. Dlatego postanowiłam stać się królikiem doświadczalnym, zrobić research i zebrać dla Was w jednym miejscu najfajniejsze gry w Google Play. Gotowi? Zapraszam.

Szachy · Graj i Ucz się

W szachy warto grać zawsze, w każdej wolnej chwili. Dla mnie to najlepsza gra, jaką człowiek wymyślił, która uczy myślenia strategicznego i cierpliwości. Polecam każdemu!

Mahjong

Jeśli o nauce cierpliwości i spostrzegawczości mowa, to Mahjong da Wam tę lekcję najlepiej ze wszystkich. Za pierwszym razem dość mocno się zirytowałam, za drugim opanowała mnie potrzeba przejścia jej do końca, przy trzecim podejściu byłam już uzależniona. Mahjon jest świetny!

Memory Match

Co prawda, Memory poznałam dzięki mojej siostrzenicy, ale w nałóg wpadłam już sama ¯\_()_/¯.

Doskonałe na szybkie rozruszanie mózgu przed pracą, czy ćwiczenie pamięci.

Carmageddon

Spragnieni mocnych wrażeń? Pełna swoboda żywiołowej jazdy i surrealistyczna rzeczywistość. Proszę wsiadać i zapiąć pasy.

Air Control Lite

W tej prostej, ale zaskakująco wciągającej grze rysunkowej wcielasz się w rolę kontrolera ruchu lotniczego. Twoim zadaniem jest kierowanie samolotów na pasy startowe i unikanie kolizji.

Jetpack

Kosmici zaatakowali naszą kolonię na ZIEMI 2.0 i teraz kierują się na ZIEMIĘ! Strzelanie do wrogów za pomocą high tec Jetpack nie jest zagadką dla naszego bohatera! Uratuj planety i chroń wszystkie kolonie przed atakami obcych!

Alto’s Odyssey

Świetny klimat, fajna ścieżka dźwiękowa i kilka zaskakujących szczegółów.

Akinator

Akinator potrafi czytać w Twoich myślach i powiedzieć, o kim myślisz – to magia! Wystarczy, że zada Ci kilka pytań. Pomyśl o prawdziwej lub fikcyjnej postaci, a Akinator zgadnie, któż to taki. Czy wyzwiesz Akinatora na magiczny pojedynek?

100 Doors Puzzle Box

Lubisz łamigłówki i ukryte przedmioty? Grasz w gry z serii 100 Doors? W takim razie ta gra typu „wskaż i kliknij” jest dokładnie tym, czego potrzebujesz! Wykorzystaj wszystkie swoje umiejętności, aby otworzyć każde drzwi.

Angry Birds

Do tych uroczych ptaków ma totalny sentyment i ostrzegam, że serio wciągają i to mocno. Moja ulubiona wersja zimowa jest najlepsza!

Zgadnij co to

Kilka obrazków, które pozwolą Wam przećwiczyć sprawne myślenie i kilka(naście) najpopularniejszych zwrotów, związków frazeologicznych, tytułów z filmu i literatury.

Myślę, że ta lista mogłaby się ciągnąć w nieskończoność, ale nie starczy mi czasu na testowanie wszystkich gier. Polecacie coś jeszcze? Macie swoje ulubione gry?