Dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe od Canona powinny znaleźć wielu nabywców. Problem w tym, że plotki na ich temat czy wyciekające specyfikacje i ceny pojawiają się w sieci od wielu miesięcy, a oficjalnych wiadomości jest jak na lekarstwo. Na szczęście portal Canon Rumors mocno docisnął swoje źródła i zdobył kilka brakujących wiadomości.

Sześć nowych obiektywów Canon RF jeszcze w tym roku

No wreszcie! Wiemy kiedy Canon EOS R5 i R6!

eosrfamilybig
Canon Rumors

Przede wszystkim – datę premiery. Canon ma ogłosić kilka produktów około 9 lipca, a więc pozostaje niewiele ponad dwa tygodnie. Oprócz EOS R5 i R6 powinniśmy obejrzeć również obiektywy i akcesoria, o których niedawno wspominałem:

  • Canon RF 50mm f/1.8 IS STM
  • Canon RF 70-200mm f/4L IS USM
  • Canon RF 85mm f/2 Macro IS STM
  • Canon RF 100-500mm f/4-7.1L IS USM
  • Canon RF 600mm f/11 DO IS STM
  • Canon RF 800mm f/11 DO IS STM
  • Telekonwerter RF 1.4x
  • Telekonwerter RF 2x

Informacje portalu wskazują również na pierwsze wysyłki – EOS R6 będzie dostępny w sierpniu, a na flagowego R5 będziemy musieli poczekać aż do września. Problem naturalnie w opóźnieniach pracy fabryk przez pandemię COVID-19.

Fotografów chyba bardziej zainteresuje Canon EOS R6

Poza tym Canon Rumors zdobył również szczegóły specyfikacji tańszego R6. Bardziej dostępny i raczej skupiony na fotografach bezlusterkowiec będzie miał dwa sloty na karty pamięci, matrycę 20MP, wbudowaną stabilizację obrazu, AF identyczny jak w R5 czy nagrywanie w przeskalowanym 5K. Wygląda na to, że tańsza opcja będzie piekielnie interesująca dla osób, które nie potrzebują najwyższych jakości wideo.

O-Film prezentuje aparat zoom do smartfona ze zmienną ogniskową

Najbliższe miesiące będą wielką ofensywą Canona na rynku bezlusterkowców. Dotychczas fani firmy nie mieli zbyt wielkiego wyboru pełnych klatek (R i RP), ale jak tylko opisywane R5 i R6 spełnią oczekiwania, to Nikon i Sony będą miały potężny ból głowy, żeby dorównać Canonowi. I dobrze, bo to oznacza kolejne produkty!