Nareszcie! Feedly w końcu pozwoli zapanować nad źródłami RSS

Opublikowano 9.08.2017 20:49 - 2


OR batch 080317Feedly to narzędzie, które jest dla mnie tak samo uzależniające jak Facebook. To właściwie podstawowe narzędzie pracy dla mnie, tu na DailyWeb. Bardzo je sobie cenię, ale nie pozbawione jest ono wad. Dzisiaj większość z nich znika, bo twórcy postanowili wyjść na przeciw wszystkim, którzy mają po kilkadziesiąt lub kilkaset źródeł - całkowicie nowy system zarządzania wszystkimi źródłami.

Dostęp do odświeżonego narzędzia znajdziecie pod ikonką koła zębatego, o tu:

OR open 080817

W środku nowiutki interfejs do zarządzania wszystkimi źródłami. Wśród opcji możliwość sortowania, przeszukiwania czy wybrania typu, a nawet odnalezienie źródeł, które przestały działać. Od nich zacznę.

Usuń niedostępne źródła

Jedną ze świetnych nowości, która oczyści Wasz czytnik jest możliwość wyświetlenia niedostępnych źródeł, czy to stron nie istniejących, czy takie, które postanowiły zmienić adres swoich RSS bez przekierowania. Jednym kliknięciem (a formalnie aż dwoma) usunąłem kilkanaście niedziałających źródeł.

OR unreachablegif 080317

Przenoś hurtowo

Przez zastosowanie nowego interfejsu w końcu możliwe jest przesuwanie pomiędzy kategoriami mnogiej ilości źródeł. Dotychczas możliwe było przesuwanie ich tylko pojedynczo, co było największą niedorzecznością Feedly, biorąc pod uwagę, że zdarzyło mi się przenosić kilkanaście źródeł pomiędzy ich kategoriami.
OR batch 080317

Statystyki źródeł

Kolejny świetny ficzer prezentujący najważniejsze statystyki każdego źródła. Dzięki tej informacji możecie sprawdzić, które źródła są mniej, a które bardziej aktywne. Może się to przydać do wycięcia z czytnika tych serwisów, które atakują dużą ilością, mało interesujących materiałów.

OR noisy 080317

Import/Export OPML

Twórcy dodali także obsługę OPML. Dzięki temu zabiegowi, będziecie mogli sprawnie importować i eksportować swoje źródła RSS.

OPML gif 072817

Podsumowując wszystkie te zmiany, aż chce się powiedzieć jak w nagłówku: w końcu! To naprawdę zaskakujące, że tak podstawowe narzędzia do zarządzania źródłami pojawiają się w kilka lat po zamknięciu Google News. Najważniejsze jednak, że już są i w końcu życie power użytkowników Feedly stanie się łatwiejsze.

Wieści z Rozładowani.pl