Doczekałem się! W końcu została ogłoszona data premiery Frostpunk!

Nareszcie! Doczekałem się! W końcu została ogłoszona data premiery Frostpunk!

Opublikowano 12.03.2018 21:11 -


Nareszcie! Doczekałem się! W końcu została ogłoszona data premiery polskiej gry Frostpunk. Na ten tytuł czekam już bardzo długo, a moja cierpliwość została wystawiona na ciężką próbę. W zeszłym roku twórcy gry – 11bit studios – postanowili przesunąć datę premiery.

Miejmy nadzieję, że tym razem już nic nie stanie na drodze i Frostpunk pojawi się na rynku zgodnie z planem, czyli 24 kwietnia 2018 roku. Ten nowy tytuł zapowiada się interesująco. Po raz kolejny 11bit studios wystawi graczy na ciężką próbę. Świat Frostpunk jest skuty lodem, aby w nim przetrwać, należy być gotowym na podjęcie wielu trudnych, często mających poważne konsekwencje, decyzji. Jest to gra strategiczna, a zadaniem gracza będzie zapewnienie przetrwania społeczności mieszkającej wokół olbrzymiego silnika parowego, który generuje ciepło. Skojarzenia ze steampunkiem nasuwają się same i wydaje się, że to dobry trop. Trailery, a także krótkie prezentacje rozgrywki, pokazują, że Frostpunk będzie tytułem wykonanym solidnie i wymagającym od gracza dużo uwagi i strategicznego planowania.

Frostpunk – o czym właściwie?

Jeżeli nigdy nie mieliście do czynienia z produkcjami 11bit studios, to najwyższa pora nadrobić zaległości. Ich najbardziej rozpoznawalnym tytułem jest This War of Mine. Gra opowiada o losach cywilów, którzy usiłują przetrwać w oblężonym mieście. Atmosfera jest ciężka, należy dbać nie tylko o zdrowie kontrolowanych postaci, ale także o zasoby, które nieustanie się wyczerpują. Pojawia się konieczność organizowania wypraw po prowiant, bandaże, a często nawet po broń. Nigdy nie wiadomo, z czym gracz będzie musiał się zmierzyć.

Może budynek będzie całkowicie opuszczony, a może będzie zmuszony do konfrontacji z inną grupą, która chce przetrwać? Właśnie ta niepewność kolejnego dnia, kolejnej wyprawy, zrobiła na mnie wielkie wrażenie. This War of Mine stanowi przykład gry, która porusza trudny temat przetrwania w trakcie wojny i wyraźnie widać, że twórcy nie chcieli pójść na skróty. Chcecie zobaczyć, jak rozpada się człowieczeństwo? Zagrajcie w This War of Mine!

Pamiętacie jeszcze bardzo stare gry przeglądarkowe?

Ten tytuł nie był moim pierwszym kontaktem z produkcjami 11bit studios. Wcześniej namiętnie grałem w Anomaly. Jest to odwrócony tower defence. Co to znaczy? Podejrzewam, że wszyscy znamy gry z gatunku tower defence, jednak pokrótce scharakteryzuję ich mechanikę. Zadaniem odbiorcy jest budowanie wież i mordowanie wrogów, którzy chodzą po wyraźnie określonej ścieżce. Należy w takie sposób rozłożyć umocnienia, aby przeciwnicy nie dotarli do końca drogi, ponieważ wtedy zadają obrażenia graczowi. Tą metą może być zamek lub skarb, ważne jest to, aby za wszelką cenę nie dopuścić do tego, aby nawet najmniejszy oddział wroga przedarł się przez umocnienia.

Pamiętacie kultową grę Papers, please?

W Anomaly gracz kontrolował oddział żołnierzy, którzy niszczyli wieże obcych. Nie było możliwości wyboru trasy, była ona z góry narzucona. Należało tak korzystać z umiejętności dowódcy oraz możliwości poszczególnych pojazdów, aby przetrwać podróż i dotrzeć do mety. Świetna strategia! Zarówno pierwsza, jak i druga część Anomaly zapewniły mi wiele godzin solidnej rozrywki.

Chce spróbować swoich sił w ciekawych grach? Macie dość produkcji, które stawiają na rozgrywkę wieloosobową? Sprawdźcie ofertę 11bit studios! Moim zdaniem warto!

Wieści z Rozładowani.pl