Napisz teraz, wyślij jutro: nowa funkcja w Gmail!

Napisz teraz, wyślij jutro: nowa funkcja w Gmail!

Opublikowano 2.04.2019 9:34 -


Zbliżają się właśnie 15. urodziny Gmaila. Google z tej okazji postanowiło przygotować kilka nowych funkcji. Przyznaję, że długo wątpiłem, czy niektóre z nich, to nie jest żart z okazji Prima Aprilis, ale głębszy research każe myśleć, że chyba faktycznie to nie jest fejk.

To, co najbardziej mnie zaintrygowało z ogłoszonych na blogu nowości, to wprowadzenie planowania wysyłki maili. Funkcja, która była zastępowana do tej pory zewnętrznymi serwisami, teraz ma trafić bezpośrednio do Gmaila. Proste: piszemy wiadomość i ustawiamy sobie, kiedy ona ma zostać wysłana. Dla mnie to będzie genialne rozwiązanie, bez wątpienia brakuje go aktualnie.

Google zapewnia na blogu, że wszystko to z troski o komfort użytkowników. Chodzi o poszanowanie naszego czasu, kiedy to musimy wysłać jakąś wiadomość poza godzinami pracy. Możemy po prostu odciąć grubą kreską życie prywatne, od tego rodzinnego. Tak to tłumaczy Google. Popieram.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie funkcja pojawi się w Gmailu, ale biorąc pod uwagę sposób ostatnich wdrożeń (nie tylko tych od Google), można przypuszczać, że będzie to robione stopniowo. Ma to na celu uniknięcie wpadek z jakimiś błędami nie do końca gotowych rozwiązań. Google w swoim wpisie pokazało krótką prezentację, jak ta funkcja będzie działać:

Przyznacie, że rozwiązanie zdaje się genialne. Mnie też zastanawia fakt, czemu tak późno zostanie to wdrożone, czemu tego nie było od zawsze? Trzeba jednak cieszyć się z tego, co jest teraz, bo lepiej późno niż wcale.

Wieści z Rozładowani.pl