Ostatni artykuł o cyfrowej kliszy pokazał nam, że fotografia analogowa ma spore wzięcie wśród naszych czytelników. Nie mogliśmy więc pominąć informacji o tym, że kilka dni temu poinformowano świat o pracach nad Nana 35 mm od ekipy FilmNeverDie! To kolejny analogowy aparat, który już niebawem trafi do sprzedaży.

Na łamach dailyweb naprawdę sporo pisaliśmy już o fotografii analogowej. Sebastian stworzył świetny cykl #analoglife, w którym pokazuje swoje nowe zdobycze sprzętowe i opisuje wrażenia z zabawy nimi. Sporo wspominaliśmy też o aparatach natychmiastowych, bo przeżywają chyba jeszcze większy rozkwit.

//dzisiaj na dailyweb

Teraz mamy dla was kolejną świetną wiadomość, ponieważ już wkrótce na rynku pojawi się kolejny analogowy aparat fotograficzny. A jest to kolejny model od ekipy FilmNeverDie.

Nana 35 mm z ostrzejszym obiektywem

Sebastian wspominał niedawno, że Pentax chce wprowadzić na rynek zaawansowanego analoga. Zanim to się jednak stanie, na rynku pojawi się inna propozycja — Nana 35 mm.

To analogowy aparat fotograficzny wielorazowego użytku. Za jego stworzenie odpowiedzialna jest ekipa FilmNeverDie. Można ich uznać za kolektyw miłośników analogowej fotografii, który prowadzi sklep i ciemnię z usługami wywoływania zdjęć oraz kursy analogowej fotografii (również z wywoływaniem). Projekt aparatu nie jest jednak nowością. Trzy lata temu FilmNeverDie z powodzeniem wypuściło na rynek aparat Niji 35 mm. Urządzenie stało się ogromnym hitem.

Nena 35 mm
Tak wyglądał poprzednik – Niji 35 mm

Teraz producent zdecydował się stworzyć jego następcę. Twórcy nie ukrywają, że jego konstrukcja będzie opierać się w pewnym stopniu na kultowym dziś Contax G2.

Przykładowe rezultaty z prototypowego aparatu:

„Nana” to słowo, które w różnych językach oznacza łaskę, damę, wiosnę, a nawet cyfrę 7″ – mówi założyciel firmy Gary Wong.

Nana 35 mm ma mieć minimalistyczną, metalową obudowę i obiektyw 31 mm ze światłosiłą f/9. Twórcy zaznaczają, że znacznej poprawie ulegnie jakość obrazka i ostrość obiektywu. Dodano do niego również dwuetapowy system autofocusa. Aparat będzie też posiadał lampę błyskową oraz mechanizm automatycznego transferu filmu. Natomiast całość zasilą baterie AA.

Nie wiemy, niestety, kiedy dokładnie Nana 35 mm zadebiutuje na rynku. Jednak z całą pewnością Was o tym poinformujemy. Cena aparatu w przedsprzedaży wynosi 547 zł.