Największym zwycięzcą konferencji Xbox na E3 jest Xbox Game Pass

Największym zwycięzcą konferencji Xbox na E3 jest Xbox Game Pass

Opublikowano 11.06.2019 9:58 Aktualizacja: 13.06.2020 13:42 -


W niedzielę wieczorem mogliśmy zobaczyć mnóstwo nowych gier, które trafią na Xboksa w najbliższych miesiącach. Pojawiła się też zapowiedź nowej konsoli — Project Scarlett. Ale największym wygranym konferencji Microsoftu na E3 i tak jest… Xbox Game Pass.

Już w ciągu pierwszych 10 minut briefingu zobaczyliśmy trailery czterech gier, z czego każda z nich od premiery będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass. Na dodatek nie są to byle jakie produkcje — za „Outer Worlds” odpowiadają twórcy „Fallout: New Vegas”, a Ninja Theory („Hellblade”, „Enslaved”, „Heavenly Sword”) przygotowuje multiplayerowego slashera. Zobaczyliśmy też fragmenty z nowego „Ori” oraz — nigdzie wcześniej niepokazywaną — zapowiedź nowego „Minecrafta”.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wspomniane gry będą od początku dostępne w abonamencie Xbox Game Pass. Usługa, która kosztuje mniej więcej tyle, ile miesięczny Netflix (albo jeszcze mniej ze względu na częste promocje), stanie się zatem naprawdę warta uwagi.

Nie sposób powiedzieć, że biblioteka Game Pass jest obecnie słabo zaopatrzona. Znajdziemy w niej bowiem kilkaset tytułów, choć nowsze produkcje to głównie zasoby ze studiów pracujących bezpośrednio na zlecenie Microsoftu. Firma jednak dostrzegła tę lukę, posłuchała graczy i postarała się, aby do usługi trafiły także i świeże gry, w które będzie można zagrać razem z posiadaczami „sklepowych” kopii.

Apple Arcade i Google Stadia – Sony i Microsoft mają się czego bać!

Microsoft podczas konferencji na E3 pochwalił się, że spośród pokazanych gier (a było ich aż 60), 34 będzie dostępne od premiery w Xbox Game Pass. Ta liczba naprawdę robi wrażenie, bo ani Sony PlayStation, ani (jak dotąd) Google Stadia czy Apple Arcade nie mogą tego obiecać graczom.

Przy okazji zapowiedziano także wersję abonamentu dla graczy PC oraz subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate, czyli Xbox Game Pass, Xbox LIVE Gold oraz Xbox Game Pass PC. Kosztuje ona 54,99 zł za miesiąc.

Gigant z Redmond daje więc jasny komunikat: „mamy mnóstwo nowych, świetnych gier, a kupując abonament u nas, w większość z nich zagrasz za śmieszne pieniądze”. I cóż, jeśli chodzi o kupowanie gier w ramach abonamentu, to moim zdaniem więcej argumentów nie potrzeba.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację