Największy wygrany IFA 2018 - Google Asistant

Największy wygrany IFA 2018 – Google Asistant

Opublikowano 31.08.2018 15:12 -


Internationale Funkausstellung – Międzynarodowa wystawa radiowa. Coroczne, chyba największe targi elektroniki użytkowej. W tym roku widać mocny trend.

Co kilka lat na IFA można zobaczyć pewien mocny trend. Technologię, w którą idzie spora grupa producentów. Można było zobaczyć, że swojego czasu wszyscy wypuszczali sporo netbooków, laptopów z funkcją tabletu czy też wyświetlaczy w technologii 3D.

IFA 2018 to według mnie wydarzenie, na którym króluje Google Asistant. Nie ma wątpliwości, że na całym świecie widoczny jest trend na asystentów głosowych, inteligentne głośniki itp. Czy to Google Asistant, czy Siri, Cortana, Alexa, czy dziwny twór o imieniu Bixby.

W sieci sporo możecie przeczytać o sprzętach, które zostały zaprezentowane na targach w Berlinie. Jest ich naprawdę dużo i niektóre są bardzo ciekawe. Ja natomiast chciałbym wam zwrócić uwagę właśnie na to, co bardzo często się pojawia jako część wspólna wielu nowych rozwiązań.

Interfejs głosowy staje się coraz popularniejszy. Króluje tutaj Google Asistant, zwłaszcza dzięki obecności we właściwie każdym smartphonie z Androidem.

Archos Hello, Lenovo Smart Display to właściwie głośniki zasilane Google Asistant z dołożonym ekranem. Według mnie fajne rozwiązanie.

To tylko dwaj producenci. Jednak w kierunku smart głośników idzie także Marshall, Harman Kardon, JBL, Sennheiser, LG lista będzie długa, a piszę tylko o tym, co można zobaczyć na IFA.

Wczoraj widziałem kolejny ciekawy produkt połączony z Google Asistant. Electrolux chce wprowadzić na rynek pomoc przy pieczeniu – pierkarnik wyposażony właśnie w asystenta od Googla. O lodówkach już słyszałem od dawna.

Bardzo interesujące jest to, jak agresywnie wygląda ekspansja tej technologii od Google poza światem smartphonów. Z kwartału na kwartał można usłyszeć o nowych urządzeniach, które stają się smart właśnie dzięki wzbogaceniu w Google Asistant.

Jeśli jest jeszcze ktoś, kto ma wątpliwości odnośnie do VUI (Voice User Interface) oraz popularności asystentów powienien przyjrzeć się nowością zaprezentowanym na IFA, oraz ilości wystąpień tej technologii. To już chyba nieuniknione, że wszyscy będziemy gadać do rzeczy :)

Polska jako jeden z najszybciej adaptujących nowe technologie krajów niestety często jest pomijana. Póki co gadać musimy głównie po angielsku.

Wieści z Rozładowani.pl