Największe targi elektroniki CES odbędzie się on-line. Taka będzie przyszłość?

Opublikowano 29.07.2020 13:22 -


CES w Las Vegas to największe wydarzenie w branży elektroniki użytkowej. To właśnie tam dowiadujemy się o wszystkich największych premierach i planach, a nie rzadko możemy dotknąć prototypów przyszłych urządzeń. Rok 2021 będzie jednak inny, bo wirtualny. Tak, targi odbędą się on-line. Czy to się uda?

Koronawirus zmienił nasze życie w stopniu, którego nie byliśmy w stanie przewidzieć. Oprócz oczywistych zmian, które nastąpiły bezpośrednio po rozpoczęciu pandemii, są też te długofalowe. Wynikają one pośrednio już z wprowadzonych zmian i prawdopodobnie zostaną z nami na zawsze oraz te, które wynikają ze strachu przed drugą falą. Czy ona nastąpi, czy nie, wielu woli przygotować się na czarny scenariusz. Tak właśnie postawiły organizatorzy przyszłorocznego CES.

ces 3

Oficjalne stanowisko

Początkowo mówiło się wiele o wahaniach organizatorów i tym, czy w ogóle te targi się odbędą. Dziś już wiadomo, że niby tak, a jednak nie. Wszystko będzie on-line. Czy to jednak ma sens? Nie wiem, ale ciężko mi sobie to wyobrazić. Przecież cały sens targów to spotkanie twarzą w twarz i bezpośredni kontakt z nowymi urządzeniami.

Oficjalne stanowisko to:

„W obliczu pandemii i rosnących globalnych obaw zdrowotnych związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19 po prostu nie jest możliwe bezpieczne zebranie dziesiątek tysięcy ludzi w Las Vegas na początku stycznia 2021 r., aby spotkać się i prowadzić interesy osobiście” - powiedział Gary Shapiro, prezes.

„Technologia pomaga nam wszystkim pracować, uczyć się i łączyć ze sobą podczas pandemii. Ta sama technologia pomoże nam również wyobrazić sobie CES w całkowicie cyfrowej platformie w 2021 roku"

Gary Shapiro powiedział również, że więcej informacji na temat formy i przebiegu „CES 2021” pojawi się w miarę zbliżania terminu wydarzenia. Organizatorzy zakładają powrót do klasycznej wersji targów w roku 2022.

ces 1

Informacje o kolejnych targach w 2022 roku traktowałbym jako życzenia organizatorów, a nie zapewnienia. Los najbliższych w 2021 jest już jednak oficjalnie przesądzony. Ciekaw jestem zdania ogółu co do takiej formy i czy to w ogóle ma sens.

Wieści z Rozładowani.pl