Przed Wami najpopularniejszy komercyjny szablon do Wordpress - analiza sukcesu, część II

Przed Wami najpopularniejszy komercyjny szablon do WordPress – analiza sukcesu, część II

Opublikowano 30.09.2014 7:25 - 7


Wracam do pisania po dłuższej przerwie spowodowanej oddawaniem kilku projektów i pracą nad nowym konkursem Dailyweb.pl  jakiego w Internetach jeszcze nie było, ale o tym już niedługo.

W miesiąc od ostatniego artykułu Avada została zakupiona 5445 razy, co przy cenie szablonu 58$ daje nam kwotę 315,810$. W przeliczeniu na polskie złote moglibyśmy za tę kwotę kupić całkiem sporo fajnych rzeczy ;)

Wracając do tematu szablonu, dziś pora na dokończenie wpisu sprzed miesiąca. Przy okazji chciałbym podziękować za ogromne zainteresowanie wpisem, ponad 1200 wyświetleń w jeden dzień to naprawdę dobry wynik.

7. Integracja z WooCommerce

shop_tn

Avada jak już wcześniej pisałem to szablon bardzo rozbudowany i nie powinna dziwić bezproblemowa integracja z WooCommerce. Wtyczka ta w połączeniu z Avadą działa szybko i bezproblemowo. Istnieje kilka sposobów wyświetlania produktów w sklepie, możemy też dodać short-code w postaci karuzeli produktów w dowolne miejsce na stronie czy wpisie.

8. Dostępne tłumaczenia

language_feature

Czym byłby najpopularniejszy szablon bez tłumaczenia na inne języki? Dziś na ThemeForest ciężko znaleźć szablony przetłumaczone na język polski. Ogromna popularność tego szablonu sprawiła, że twórcy Avady postarali się o tłumaczenia na kilka języków, w tym polski. To ogromna oszczędność czasu, wyobraźcie sobie tłumaczenie tak potężnego szablonu na nasz język ;)

9. Gotowe szablony stron

loading_tn

Potrzebujesz strony z najczęściej zadawanymi pytaniami, strony “Coming soon” czy maintenance mode ? Avada ma je wszystkie, a nawet jeszcze więcej. Z tego miejsca zachęcam do obejrzenia demo szablonu dostępnego pod tym linkiem.

10. Fusion builder

fusionbuilder_tn

Pamiętacie mój debiuancki wpis o wtyczce VisualComposer? Wujek Mateusz ma dla Was dobrą wiadomość. Avada posiada własny page builder, wcale nie gorszy od wspomnianego VisualComposera. Obsługa jest bardzo intuicyjna, co warto zaznaczyć, ten page builder zawiera w sobie 40 stron demo które możemy edytować według naszego uznania.

preb_tn

11. Cena

Zdaję sobie sprawę że dla części z Was Avada to po prostu kolejny szablon niewarty uwagi. Są też niestety tacy, którzy “zakupią” Avadę na torrentach czy serwisach oferujących szablony premium za darmo. Do tych ostatnich wujek Mateusz ma drobną radę: nie znacie dnia ani godziny kiedy z waszego serwisu zaczną w Świat wychodzić spamowe @ itp. Pamiętajcie też o tym, że kupując szablon z legalnego źródła możesz liczyć na bezpłatny support i darmowe aktualizacje. Nie tak dawno na jednej z grup na Facebooku ktoś poprosił o pomoc z jednym z szablonów premium. Na moją sugestię udania się z pytaniem do autorów szablonu (zakładałem że pochodził on z legalnego źródła) uzyskałem odpowiedź, że ten ktoś ściągnął sobie ten szablon z torrentów. Na szczęście admin grupy podjął jedyną słuszną decyzję i usunął jegomościa z szeregów grupy. Ot, taka przestroga dla tych co wolą ściągnąć za darmo ;)

Skupmy się jednak na samym szablonie, bo to o nim miał być artykuł. Czy cena 58$ to dużo? Jak dla mnie wręcz odwrotnie. Za tę cenę dostajemy szablon-kobyłę ( dla zenbox.pl to bułeczka z masłem ) który działa bardzo wydajnie, pomimo swych niezliczonych opcji. Avada daje się prosty sposó edytować poprzez całe mnóstwo opcji konfiguracji jak i przez custom CSS ( przy tak rozbudowanym szablonie sugerowałbym użycie childtheme ). Szablon ten oferuje całe mnóstwo opcji których opisanie na łamach Dailyweb.pl zajęłoby sporo czasu. Najlepiej zapoznać się z tym szablonem poprzez obejrzenie jego dema tutaj

Podsumowując, te 58$ wydane na Avadę to była jedna z najlepszych inwestycji ostatnich czasów ;)

Z tego miejsca wujek Mateusz dziękuje wszystkim za klikanie w refki i rejstrowanie się na ThemeForest, dzięki raz jeszcze !

Autor: Mateusz Gołębiewski

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz