Najpopularniejsza nowa domena w naszym kraju zaskakuje

Popularność i co najważniejsze świadomość istnienia nowych domen jest wśród użytkowników internetu coraz większa. Być może i nie dzieje się to z ogromną dynamiką, jednak grunt że temat przebija się do tzw. mainstreamu. Przy tej okazji, oczywiście przytoczę, że nawet ostatnio Onet Biznes opisywał temat nowych domen w aspekcie polityki strachu, którą ostatnio na blogu wałkuje. Oczywiście miałem okazje zabrać głos w tym materiale, co nieskrywanie napawa mnie radością ;-)

Ilość nowych domen systematycznie rośnie, jednak cały czas niepodzielnie od kilkunastu miesięcy rządzi w rankingu popularności rejestr .XYZ. Polityka rozdawnictwa z pewnością nie pozostała obojętna względem statystyk, jednak fakt jest taki, że to też część marketingu, a patrząc na słupki operator tego rejestru za niedługą chwilę osiągnie milion zarejestrowanych sztuk, a to robi wrażenie (aktualnie około 926k sztuk). Pozycję niżej znajduje się chiński odpowiednik słowa “web”, czyli .网址, jednak właścicielowi rejestru do fotela lidera brakuje niespełna 600k sztuk, dalej już .SCIENE, .CLUB czy .BERLIN.

A jak sprawa ma się w naszym kraju? Przyznam, że dla mnie wyniki były dość zaskakujące, gdyż widać nieco trend globalny, ale fotel lidera jest zupełnie inne niż przy zestawieniu światowym. Okazuje się, że w naszym kraju zarejestrowano ponad 13 tys. sztuk, co oczywiście nie powala na kolana, ale jest to ilość  która z pewnością pozwala wyciągnąć pierwsze wnioski. Fotel lidera w naszym kraju ma końcówka .OVH, co ciekawe nie ze względu na swoja atrakcyjność, a przez działania marketingowe. Właściciel tego popularnego hostingu postanowił zainwestować w swoje własne rozszerzenie, po czym udostępnił je do rejestracji publicznej… za darmo. Ostatecznie promocyjna suma 50 000 sztuk zniknęła w dosłownie kilka dni, a to przełożyło się automatycznie na fotel lidera w naszym polskim zestawieniu.

Poniżej znajdziecie .XYZ, czyli lidera globalnego, który i także tu wylądował całkiem wysoko, osiągając ponad 1600 zarejestrowanych sztuk. Dalej już tylko pozycje, które osiągnęły raptem kilkaset rejestracji, co prezentuje poniższa tabela. Mnie osobiście zastanawia premiera domeny .PORN i .ADULT, wydaje mi się, że przez medialność tych końcówek, może się okazać, że nieco przetasują one zestawienie.

Liderem jest USA, co nie jest zaskoczeniem, a tuż za nimi Chiny, co także można było przewidzieć.

[list icon=”icon: angle-double-right”]
  • .OVH (3 426 sztuk)
  • .XYZ (1 612 sztuk)
  • .CLUB (639 sztuk)
  • .LINK (545 sztuk)
  • .EMAIL ( 537 sztuk)
  • .COMPANY (339 sztuk)
  • .SEXY (282 sztuk)
  • .EXPERT (275 sztuk)
  • .GURU (274 sztuk)
  • .SCIENCE (240 sztuk)
[/list]
Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Sebastian Łubik

Powiązane

Samsung One UI 2.1 dostępny w Polsce dla serii S10, a wraz z nim wiele zmian

Przyzwyczajeni do taktyki Samsunga, że gratki oprogramowania po kilku aktualizacjach docierają do poprzednich flagowców z…

7 kwietnia, 2020

WhatsApp wprowadza ograniczenie przekazywania wiadomości

W dobie panującej pandemii o fałszywe informacje nie jest trudno. Rozpowszechnianie ich w aktualnych czasach…

7 kwietnia, 2020

Boeing przegrywa ze SpaceX! ​​Starliner w tym roku nie poleci

Boeing, podobnie jak SpaceX przygotowują się do załogowej misji, która ma dostarczyć astronautów na Międzynarodową…

7 kwietnia, 2020

Kosiarka vs samochód? Tak, te sprzęty można porównać

Dość ciekawe porównanie dostaliśmy dzisiaj na nasze skrzynki mailowe. Okazuje się, że samochody przyszłości są…

7 kwietnia, 2020

10 000 darmowych licencji od IObit na narzędzia optymalizujące komputery

Inicjatywy zagranicznych firm, które starają się pomóc w globalnej walce z pandemią koronawirusa opisujemy niemalże…

7 kwietnia, 2020

“Surviving the Aftermath” – miałem 18 mieszkańców, po fali upałów przetrwało tylko 5

Obiecałem sobie, że wrócę do „Surviving the Aftermath”. Z ciekawości, aby sprawdzić, jak twórcy dalej…

7 kwietnia, 2020