Najpopularniejsza nowa domena to... .BERLIN

Najpopularniejsza nowa domena to… .BERLIN

Opublikowano 3.04.2014 10:48 - 2


Ilość nowych domen rośnie w szybkim tempie. Najpopularniejszą końcówką dotychczas, przynajmniej jeśli chodzi o ilość wszystkich zarejestrowanych domeny jest .GURU. Niemniej został właśnie ustanowiony nowy rekord największej ilości zarejestrowanych końcówek jednego dnia, tuż po ogłoszeniu publicznej rejestracji.

Okazuje się, że nowa geo-domena prosto z Niemiec zrobiło całkiem niezłe zamieszanie. W dzień premiery końcówki .BERLIN, zarejestrowano 31 486 końcówek. Na tle konkurencyjnych nowych domen jest to wynik absolutnie bezkonkurencyjny. Wygląda na to, że mieszkańcom stolicy Niemiec, pomysł z własnym lokalnym rozserzeniem przypadł do gustu. W związku z tym sukcesem, właściciel domeny postanowił aplikować do ICANN o nowe rozszerzenia, o tzw. geo-domeny. I tak zgłoszony został wniosek o 8 kolejnych końcówek związanych z miejscowościami czy obszarami: .Cologne, .Bayern, .Berlin, .Hamburg, .Koeln, .Saarland, .ruhr and .nrw (North Rhine-Westphalia).

Pozostaje życzyć sukcesu właścicielowi rejestru, a tym samym pojawia się pytanie – dlaczego pomysł nie miałbym się sprawdzić u nas? Domeny .gdansk, .sopot? W końcu mieliśmy namiastkę dość popularnych np. .gda.pl czy podobnych. Może warto zainteresować nasze miasta? Koszt jest spory, ale niewielkiej miesięcznej opłacie – szybko by się zwrócił. Zdaje się, że problemem nie są same koszta, lecz totalny brak świadomości…

Wieści z Rozładowani.pl