Zaprojektowanie sklepu internetowego w atrakcyjny dla użytkowników sposób odgrywa kluczową rolę przy sprzedaży produktów.  Jeśli zamierzasz uruchomić nowy e-biznes lub chcesz przeprojektować już istniejący sklep internetowy – obejrzyj poniższe inspiracje.

bigcartel – https://shop.bigcartel.com/

Sklep online z odzieżą. Wspaniałe fotografie, strona responsywna, świetnie radzi sobie na urządzeniach mobilnych. Bardzo podoba mi się sposób ukazania dostępności konkretnych rozmiarów w magazynie – połączony od razu z wybraniem rozmiaru. A przede wszystkim kocham gradient na tej stronie!

 

Steven Alan – https://www.stevenalanoptical.com/
Świetna minimalistyczna strona sklepu z okularami, podkreślona granatowymi akcentami, które pasują do charakteru produktów. Świetna robota!

 

papiroga https://www.papiroga.com/
Sklep internetowy ze sztuczną biżuterią. Strona jest scrollowana w dół. Bardzo podoba mi się podstrona produktu, w tle znajduje się slider ze świetnymi zdjęciami.  Z tej podstrony bardzo łatwo przechodzi się do pozostałych produktów.

 

Ink & Spindle – https://inkandspindle.com/
Sklep internetowy z tekstyliami, na których wykonane są ręcznie kwiatowe printy. Strona główna przesuwana w dół z zamieszczonymi wszystkimi informacjami dotyczącymi produktów i firmy. Bardzo prosta i minimalistyczna.

 

Kristina Krogh Studio https://www.kkrogh.dk/
Kolejny minimalistyczny projekt sklepu internetowego, tym razem z różnymi plakatami i kartkami. Inspiracja raczej dla małych sklepów z niewielką ilością produktów.

 

Archie Wilkinson https://archie-wilkinson.co.uk/
Sklep z rowerami i akcesoriami, chociaż może trudno sklepem nazwać stronę, na której można coś zamówić mailowo lub telefonicznie. Ale i tak postanowiłam zamieścić tą stronę w tym zestawieniu, bo po prostu podoba mi się jej projekt, który idealnie pasuje do sprzedawanych produktów.

 

Selva – https://www.selvastore.com/pl/
Reprezentacja Polski w dzisiejszym zestawieniu na światowym poziomie – sklep z koszulkami Selva. Sklep charakteryzują świetne fotografie, lookbooki i bardzo dobra typografia.

 

Adidas – https://www.adidas.pl/farm
Adidas zrobił świetny lookbook dla nowej kolekcji ciuchów. Efekciarski kalejdoskop w tle przy oglądaniu zdjęć. Polecam!

 

Zapraszam do poprzednich zestawień:

8 najlepszych stron w stylu flat design
8 najciekawszych stron z niesamowitymi efektami w HTML5

 

F1000036

Nazywam się Ola Jastrzębska, jestem absolwentką Informatyki PP. Aktualnie prowadzę swoją własną firmę imagospot (www.imagospot.pl) i zajmuję się zarówno web designem i web developmentem, codziennie przeglądam mnóstwo stron i poszukuję nowinek i ciekawych inspiracji. Między zleceniami uwielbiam gotować i prowadzę bloga kulinarnego skosztuj.to